Звільнено українку, захоплену піратами (оновлено)

192
Звільнено українку, захоплену піратами (оновлено)

Міністерство закордонних справ України підтверджує інформацію про звільнення екіпажу французької яхти „Le Ponant”, у складі якого була громадянка України.

Видео дня

Як повідомляє прес-служба МЗС України, згідно з інформацією, отриманою Посольством України у Французькій Республіці від МЗС Франції, сьогодні вранці, без застосування військової сили звільнено громадянку України та решту членів екіпажу яхти „Le Ponant”, захопленої піратами 4 квітня ц.р., пише УНІАН.  

Звільнений екіпаж переправлено на борт французького військового корабля.

За оцінкою Консульства України в Марселі, звільнення заручників стало результатом успішних переговорів, проведених з піратами компанією „СМА CGM”, власником згаданого судна.

Міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер повідомив, що ближчим часом буде забезпечене повернення колишніх заручників до Франції.

Першим інформацію про звільнення заручників ранішек повідомив президент франції Ніколя Саркозі.

Справа перебуває на особливому контролі в Посольствах України у Франції, Ефіопії, Кенії, консульстві України в Марселі та в Департаменті консульської служби МЗС України.

Нагадаємо, що пірати напали на трищоглову французьку яхту класу люкс "Le Ponant" ("Зефір") в Аденській затоці (північно-східна Африка), коли судно поверталося із Сейшельських островів до місця приписки в Середземному морі. На яхті в момент нападу перебувало 32 членів екіпажу, громадяни Франції, Кореї та України.

Раніше французькі дипломатичні джерела повідомляли, що пірати не висували жодних політичних вимог. Піратський напад на французьку яхту мотивувався виключно фінансовими інтересами.

Зазначимо, що, як правило, уряди різних країн, судна яких було захоплено піратами коло берегів Сомалі, вважали за краще викупляти судна в піратів.

Так, наприклад, за звільнення російського буксира "Світцер Корсаков" було заплачено 700 тис. доларів.