newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Через Бьорк Китай зробить суворішими закони про культуру

147
Через Бьорк Китай зробить суворішими закони про культуру

Китай має намір зробити суворішими закони, що стосуються виступів закордонних зірок, після витівки ісландської співачки Бьорк, яка прокричала "Тибет! Тибет!" наприкінці концерту в Шанхаї, повідомив уряд країни.

Видео дня

У заяві Міністерства культури КНР ідеться, що Бьорк своїми діями "порушила закони Китаю, а також образила почуття китайців", передає АР.

Зазначимо, Бьорк прокричала "Тибет" після емоційного виконання свого хіта Declare Independence на концерті минулої суботи. Витівка співачки привернула увагу китайців до проблеми Тибету, обговорення незалежності якого в Китаї заборонено.

У заяві, опублікованій на сайті Міністерства культури, йдеться, що "жодна держава не визнає незалежності Тибету". Зазначимо, Бьорк не вперше використовує цю пісню на підтримку сепаратистських настроїв. Раніше вона присвятила її Косову під час виступу в Японії. У пісні є слова: "Підніміть свій прапор".

Примітно, що в ході свого нинішнього турне Бьорк присвячувала цю композицію кільком країнам. Так, під час концерту в Данії ця пісня була адресована мешканцям Фаррерських островів і Гренландії, а в ході виступу в Іспанії - Країні Басків. У 90-х Бьорк відіграла два концерти, присвячені боротьбі за незалежність Тибету.

Довідка: Тибет входить до складу Китаю впродовж 58 років, однак ситуація, що склалася там, часто піддається критиці з боку іноземних урядів та активістів, зокрема голлівудських акторів Річарда Гіра й Бреда Пітта, що викликає напади хворобливого націоналізму в китайського уряду й пересічних громадян. Багато мешканців Тибету вважають своїм справжнім правителем духовного буддійського лідера Далай Ламу.