newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

БЮТ чекає референдуму щодо НАТО "років через десять"

180
БЮТ чекає референдуму щодо НАТО 'років через десять'

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко вважає, що результат голосування за проект постанови щодо НАТО у Верховній Раді вказує на реальний рівень згоди між парламентськими силами. Хоч, на його думку, поки абсолютного примирення в стінах ВР немає. Політик також висловив впевненість, що референдум зі вступу до Північноатлантичного Альянсу в Україні слід проводити "років через 10", передає Лига.

Видео дня

Як повідомляє прес-служба БЮТ, І.Кириленко зазначив, що його блок "спрацював дзеркально" зі своїми партнерами по коаліції. "Ми дали рівно стільки голосів, що саме 248 - це був на сьогодні рівень згоди в парламенті", - сказав він.

За його словами, "хотілося б навколо цієї постанови мати абсолютне примирення". "Але поки абсолютного примирення немає. Це був такий повчальний крок", - уточнив нардеп.

Разом з тим, на думку парламентарія, Постанова щодо НАТО повністю відповідає коаліційній угоді, згідно з якою остаточне рішення про вступ України до НАТО ухвалюватиметься шляхом референдуму. "Головне питання - коли. Наші опоненти наполягали, щоб це було відразу й сьогодні. Ми вважаємо, що треба здійснити всі заходи, підвищити стандарти життя, рівень соціально-економічного становища в країні до рівня Європейського Союзу", - підкреслив БЮТівець.

На його переконання, "на 90% План дій щодо членства в НАТО - це саме стандарти життя, і лише 10% - військова співпраця". "Референдум буде після виконання всіх дій – років через 10", - резюмував І.Кириленко.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада України прийняла Постанову (N1402-1) щодо вступу України до НАТО. Згідно з Постановою, рішення про вступ України до НАТО ухвалюється за результатами всеукраїнського референдуму. "Розглянувши питання щодо нинішнього стану й перспектив взаємин з Північноатлантичним Альянсом, враховуючи вимоги законодавства України у сфері національного безпеки, а також досягнуті політичні домовленості з цього питання, Верховна Рада України ухвалює: 1. Прийняти до уваги, що ухвалення рішень щодо вступу України до НАТО можливе лише за результатами всеукраїнського референдуму, який може проводитися після виконання Україною всіх необхідних для цього процедур у відносинах з НАТО. 2. Ця Постанова набирає чинності з дня її ухвалення", - йдеться в тексті Постанови.