newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тимошенко платитиме "Газпрому", коли будуть підстави

168
Тимошенко платитиме 'Газпрому', коли будуть підстави

Уряд України розраховує, що російське ВАТ «Газпром» найближчим часом здійснить розрахунки за транзит газу територією України.

Видео дня

Як передає кореспондент УНІАН, про це прем`єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО заявила сьогодні на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

«Уряд просувається в рамках своїх повноважень, і тільки-но ми матимемо юридичні підстави, ми розрахуємося за газ, і ми очікуємо, що РАТ «Газпром» розрахується, починаючи з грудня, за транзит газу до Європи територією України», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

Прем`єр-міністр підкреслила, що НАК «Нафтогаз України» виконує в повному обсязі всі зобов`язання з транспортування російського природного газу в європейські країни. «На сьогодні НАК «Нафтогаз» перевиконує план з експорту російського газу до Європи. «Нафтогаз» здійснює транзит російського газу рівно в тих об`ємах, в яких Росія для транзиту цей газ передає», - зазначила вона.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 5 березня, офіційний представник російського "Газпрому" Сергій КУПРІЯНОВ заявив, що ВАТ «Газпром» повністю розплатилося за транзит газу до Європи через Україну.

«Незважаючи на те, що «Нафтогаз» свідомо не виставляє рахунку, «Газпром» у повному обсязі сплатив послуги транзиту, і готовий продовжити переговори», - сказав С.КУПРІЯНОВ.

Також він заявив, що транзит російського газу територією України європейським споживачам скоротився, за останніми даними, на 7,8% - з 386 млн. куб. м (станом на 4 березня) до 356 млн. куб. м газу (на сьогодні).