УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

До жовтня в Україні з'явиться Книга пам'яті жертв Голодомору

270
До жовтня в Україні з'явиться Книга пам'яті жертв Голодомору

До 1 жовтня в Україні вийдуть 19 томів Національної Книги пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. З них - 17 обласних, один - міста Києва, ще один – центральний, зведений. Вихід Книги приурочили відзначенню 75-х роковин однієї з наймасштабніших трагедій української нації, повідомляє прес-служба Кабміну.

Видео дня

Звертаючись до присутніх на нараді щодо підготовки книги, Віце-прем’єр Іван Васюник зазначив: формування Національної Книги пам’яті є одним з центральних моментів підготовки заходу.

“Головне, аби кожен усвідомив важливість і необхідність збору свідчень очевидців тієї страшної спецоперації. Час біжить невпинно. І ми можемо його не наздогнати. Порахуйте лишень, тим, кому було у тридцяті роки вісімнадцять, нині - уже за 90. Багато свідків помирає, багато стирається з пам’яті”, – наголосив Васюник.

Він також закликав виконавців, а саме Інститут національної пам’яті та заступників голів облдержадміністрацій пришвидшити роботу над збором даних до Книги. Поза тим, не обмежуватися винятково паперовим матеріалом, а також формувати аудіо- та відеоархів.

Віце-прем'єр нагадав, що цього року у рамках урочистих заходів у Києві 21-22 листопада відбудеться Міжнародний форум.

У цьому контексті, зазначив Васюник, Книга пам’яті стане додатковим аргументом на користь визнання представниками світової громадськості Голодомор 1932-33 років актом геноциду тоталітарного режиму проти українців.

Форум організовується в рамках проголошеного Президентом України 2008 року Роком пам’яті жертв Голодомору тридцятих років. Мета привернути увагу міжнародної спільноти до трагічної теми, донести до світового співтовариства інформацію про Голодомор, як сплановану антиукраїнську політику радянського режиму.

Головна мета Міжнародного форуму – зібрати представників міжнародної еліти та об’єднати зусилля світового товариства навколо ініціативи України щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. А також виробити спільні дії щодо запобігання геноциду та інших злочинів проти людства.