УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Депутати організували безлади

207
Депутати організували безлади

Депутат Національних Зборів Вірменії Сасун Мікаєлян арештований за організацію в Єревані масових безладів 1-2 березня після розгону мітингу опозиції, що протестувала проти результатів президентських виборів, повідомила в четвер прес-секретар генерального прокурора Вірменії Сона Трузян, пише РІА Новости.

Видео дня

"Депутата було арештовано напередодні в результаті проведених Службою національної безпеки Вірменії оперативно-розшукових заходів. Того ж дня Мікаєляну було пред'явлено звинувачення в організації масових безладів, що супроводжувалися вбивствами, і діях, спрямованих на насильницьке захоплення державної влади", - сказала Трузян.

За її словами, депутат побажав скористатися послугами адвоката. "Мікаєляна буде допитано в присутності запрошеного ним адвоката", - повідомила прес-секретар генпрокурора.

Вірменська опозиція на чолі з колишнім президентом Вірменії Тер-Петросяном проводила з 20 лютого в центрі Єревану мітинги, висловлюючи незадоволеність результатами президентських виборів, на яких переміг прем'єр-міністр Серж Саркисян. Акції протесту вилилися в безлади й зіткнення мітингуючих з представниками правопорядку. У цілому під час безладів постраждало майже 230 людей. Восьмеро людей загинуло від вогнепальних поранень. З урахуванням ситуації, що склалася, чинний президент Роберт Кочарян 1 березня підписав указ про запровадження в Єревані надзвичайного стану терміном на 20 днів.

За даними на 11 березня, прокуратура висунула звинувачення в організації безладів 90 особам. Серед арештованих і затриманих - голова партії "Нові часи" Арам Карапетян, колишній заступник генпрокурора Гагік Джангирян, члени керівництва партії "Республіка" Смбат Айвазян і Сурен Суренянц, депутати Акоп Акопян і Мясник Малхасян.

Оголошено в розшук за участь у безладах у Єревані депутата парламенту Хачатура Сукиасяна й редактора опозиційної газети "Айкакан жаманак" Нікола Пашиняна. Мікаєляна раніше також було оголошено в розшук.

Як повідомляв «Оглядач», на президентських виборах у Вірменії, що пройшли 19 лютого, главою держави було вибрано Саркисяна, який, за офіційними даними ЦВК країни, набрав 52,82% голосів. Кандидат від опозиції Тер-Петросян посів друге місце - в нього 21,5% голосів. І європейські спостерігачі, і спостерігачі від СНД визнали вибори такими, що відповідають міжнародним демократичним стандартам.