УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Вибори "Космоса" чекають Дня космонавтики

Вибори 'Космоса' чекають Дня космонавтики

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що вибори мера Києва можуть відбутися ще до 12 квітня.

Видео дня

«Хочу сподіватися, що до Дня космонавтики в Києві будуть організовані вибори», - заявила Юлія Тимошенко на брифінгу, чим викликала бурю сміху, передає кореспондент "Обозревателя".

Такі сподівання Тимошенко ґрунтуються на поданні до Президента України та Верховної Ради, яке на відкритому засіданні сьогодні прийняв уряд. В цьому поданні уряд просить Президента відсторонити Черновецького від виконання обов’язків голови Київської міської державної адміністрації та проведення дострокових виборів.

Тимошенко вважає, що до Кабінету Міністрів будуть претензії щодо юридичного обґрунтування щодо звільнення Черновецького з посади голови КМДА.

Разом з тим, Тимошенко заявляє, що юридичні обґрунтування дуже серйозні і скоро вони з’являться на урядовому сайті у листі Тимошенко. Також Юлія Володимирівна зауважила, що існує безліч фактів, наведені як міністрами, так і КРУ щодо зловживання землею та власністю у місті Києві, і на базі цього буде підготовлений лист до Генеральної прокуратури.

Головне порушення, за словами Тимошенко, - це те, що бюджет недоотримав 15 мільярдів гривень доходу від відчуження та оренди землі та комунальної власності. Уряд буде звертатися до Генпрокуратури з проханням порушення кримінальної справи та відсторонення Черновецького та його заступників від виконання обов’язків на період розгляд цієї кримінальної справи.

Юлія Тимошенко додала, що питання стосовно Черновецького у Верховній Раді буде розглянуто у вівторок, 18 березня. Там, зокрема, за словами Тимошенко, буде розглянуто й питання стосовно дострокових виборів мера столиці.

Також уряд готує зміни та доповнення до Закону «Про столицю».

«Ці зміни дають шанс зняти проблеми через поєднання двох посад – голови КМДА та мера міста, що призводить до зловживань», - заявила Тимошенко.

Також Юлія Володимирівна поскаржилася, що якби «в цій країні існували справжні суди, справжня Генпрокуратура та дієздатна демократична коаліція, такого явища, як Черновецький, не існувало б».

«Він би проіснував тиждень, але не більше».

«Чомусь у нас не достатньо 15 мільярдів гривень, не покладених в бюджет міста Києва, щоб порушити кримінальну справу. Це тому, що існує повна кругова порука… Якщо сьогодні влада, Генеральна прокуратура, силові структури, уряд, Президент – всі разом не здатні справитися з мером Києва тільки тому, що він роздає направо і наліво землю, тоді вже треба думати високопосадовцям про те, що вони не на своїх посадах, в тому числі і депутати», - заявила Тимошенко.

Як повідомлялося раніше, мер Києва Леонід Черновецький не з'явився на сьогоднішнє засідання Кабміну, де було заплановане заслуховування звіт міського голови щодо фінансово-господарчої діяльності КМДА. В результаті перевірки Генпрокуратури встановлено причастність представників КМДА до 36 земельних афер.

У вівторок міністр внутрішніх справ України Юрий Луценко заявив, що може відмовитися від боротьби за крісло столичного голови.