Катеринчук не хоче бути зрадженим

Катеринчук не хоче бути зрадженим

28 лютого на «Обозревателе» відбулася веб-конференція народного депутата України (фракція НУ-НС) Миколи Катеринчука.

Видео дня

Пропонуємо вашій увазі кілька вибраних відповідей нардепа на ваші запитання.

От скажіть чесно: ця політична криза означає, що всі проти Юлі? Що і Віктор Андрійович, і Балога, і Янукович цей (хай йому грець) просто хочуть Юлю нашу усунути з Кабміну та не дати їй стати президентом?

Не так важливо, хто стане президентом, а важливо, що він буде робити, коли стане президентом. Згадайте 2004 рік. Не треба ілюзій, що одна людина візьме і зразу все вирішить. Треба вибудовувати систему влади, підконтрольну і підзвітну громадянам. Треба, щоб судова система не була корупційною. Треба більше незалежних, багатих українців.

Скажіть, хіба посада голови Секретаріату Президента є політичною посадою? Де повноваження цієї посадової особи, де їх межа (згідно ст. 19 Конституції України)? Чому Прем'єр-Міністр України має погоджувати з Секретаріатом Президента України антиінфляційні заходи, в якому Законі це передбачено? І взагалі, хто на даний час керує державою: Балога чи Ющенко? Я за Балогу не голосував і його політична думка мені до лампочки. А Вам?

Це правда, що Секретаріат Президента не є інститутом влади. Це неполітичний орган. Тому було б більш логічно, якщо б всі заяви йшли виключно від Президента України. Керує Україною Ющенко і рівень його повноважень сьогодні нечітко виписаний в Конституції, Законі про Кабінет Міністрів, також відсутній закон про Президента України.

Сьогодні уряд несе повну відповідальність за економічний стан у державі, але у Президента є контролюючі функції, які він використовує.

Політична ситуація зараз ускладнюється незавершеним етапом зміни форми правління з президентської на парламентсько-президентську.

До заяв Балоги я ставлюсь із зацікавленістю, але розумію, що політичних наслідків в його заявах немає.

Може досить бавитись в самостійних політиків-гетьманів та об’єднатись біля насправді сильного лідера (навіть, якщо вона жінка)?

Запропонуйте принципи об’єднання навколо будь-якого сильного політика і доведіть, що ці принципи не будуть зраджені після того, як ми цього лідера приведемо до влади. Я хочу, щоб Вас більше не обманювали і не зраджували. Повірте, це дуже легко. А які наслідки?

У мене був це вимушений крок. Я вийшов із НСНУ, тому що перестав її вважати партією Майдану. Ми розійшлись з Луценком в Самообороні, тому що він не тримає слова. Мені зараз дуже складно довіряти політикам, тому вибачте, але починаємо самостійно.

Головне, щоб у Вас був вибір, а не за Вас його робили.

То перевибори будуть?

Будуть. Питання - коли.

Повну версію веб-конференції читайте тут

Дивіться на «ВідеоОБОЗі":

Н. Катеринчук: «У нас в стране глубокий политический кризис!»

Николай Катеринчук готовится к досрочным выборам

Н. Катеринчук: «Действующая Конституция – причина большинства кризисов!»

Катеринчук не хоче бути зрадженим