Британці назвали кращий фільм жахів

162
Британці назвали кращий фільм жахів

Фільм Екзорцист 1973 року режисера Вільяма Фрідкіна британські кіномани вважають найстрашнішим фільмом жахів.

Видео дня

Екзорцист страшніший за Сяйво, знятий у 1980 році Стенлі Кубріком за романом Стівена Кінга і Чужого, знятого Рідлі Скоттом у 1979 році, повідомляє "Новинар" з посиланням на агентство France Presse.

У десятку найстрашніших фільмів також увійшли Мовчання ягнят, Пила, Хеллоуін, Жахіття на вулиці В'язів, Дзвінок, Солом’яний чоловік і Омен.

Зазначимо, що рейтинг найкращих страшилок був опублікований напередодні Хеллоуіна (Дня усіх святих), який відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

Хеллоуїн святкується у ніч з 31 жовтня на 1 листопада, це день, коли бешкетує нечиста сила. Історія свята Хеллоуін нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони і християнського Дня усіх святих.

Невід'ємним атрибутом свята вважається світильник у вигляді голови з гарбуза. За легендою такий світильник придумав скупий і хитрий ірландський коваль Джек, якому вдалося двічі обдурити диявола і отримати обіцянку, що чорт не забере його душу. Однак і в рай Джека за всі його земні гріхи не пустили. В очікуванні судного дня коваль змушений був блукати по землі, освітлюючи собі шлях шматочком вугілля, звідси й назва гарбузового ліхтаря - ліхтар Джека.

Хеллоуін ще зовсім недавно широко відзначали лише у США та Канаді, а тепер свято набуває все більшої популярності в Європі і поступово освоює територію країн СНД.