Німецькі інвестори займуть вичікувальну позицію щодо України

327
Німецькі інвестори займуть вичікувальну позицію щодо України

Обсяг іноземних інвестицій в українську економіку наступними роками може скоротитися. Але у довгостроковій перспективі Україна залишається привабливою, сказав "Німецькій Хвилі" експерт Східного комітету німецької економіки Мартін Хоффманн.

Нелегкі часи переживають нині ті німецькі фірми, які виробляють в Україні комплектуючі для автомобілебудування. Через фінансову кризу в Європі різко скоротився попит на автомобілі. Про можливі корективи планів раніше вже заявляли, зокрема, у компанії Leoni Wiring Systems, яка готувалася розширити виробничі потужності на Львівщині. Відклав інвестиції до кращих часів і німецький розробник торговельних центрів ECE Projektmanagement. У нелегкі часи, які переживають нині міжнародні компанії, готовність ризикувати набагато нижча. А бізнес в Україні хоча і приваблює прибутками, але залишається ризикованим, констатує Мартін Гоффманн.

Видео дня

«Глобалізація змушує інвесторів порівнювати привабливість ведення бізнесу по всьому світі. Минулими роками рамкові умови в Україні суттєво не покращувались, виробничі витрати зростали швидше, ніж в інших регіонах. На інвестиційний клімат впливають також не завжди вдалі політичні рішення і кризи. Нині умови для інвестування не такі привабливі як ще три-чотири роки тому», - каже німецький експерт.  

Через труднощі із отриманням кредитів німецьким підприємствам наразі важко інвестувати закордоном: «Найближчі рік-два інвестори, можливо, займуть вичікувальну позицію. Але у довгостроковій перспективі Україна залишається дуже привабливою. Тут добре кваліфікована робоча сила, рівень зарплат ще не надто високий. Серед інших переваг – близькість до Європейського союзу та великий внутрішній ринок», - підсумовує Гоффманн.