У Білорусії запрацював безопозиційний парламент

180
У Білорусії запрацював безопозиційний парламент

Новий парламент Білорусії, вибраний 28 вересня, зібрався в понеділок на першу сесію.

Видео дня

На нинішньому пленарному засіданні депутатам треба буде вибрати спікера парламенту й керівників постійних парламентських комісій, передає РІА Новости.

Відкриваючи засідання, голова Центрвиборчкому Лідія Єрмошина сказала, що з цього дня розпочався відлік повноважень нижньої палати парламенту (палати представників) нового скликання.

Слід зазначити, що з новим парламентом президент Білорусії Олександр Лукашенко пов'язує активізацію роботи в парламентських структурах Євросоюзу, який не так давно пішов на деякі поступки державі.

Нагадаємо, вибори до парламенту Білорусії відбулися 28 вересня. За даними Центрвиборчкому, у виборах взяли участь 75,3% виборців. Опозиція до парламенту не потрапила.

Однак вибори депутатів нинішнього парламенту стали приводом для нормалізації відносин Білорусії та ЄС. Зокрема, після парламентських виборів стосовно президента країни й деяких посадовців було знято обмеження на видачу віз до країн Євросоюзу. Візові обмеження ЄС запровадив стосовно деяких білоруських чиновників після президентських виборів 2006 року. Тоді ЄС вирішив, що президентські вибори пройшли з грубими порушеннями демократичних прав і свобод громадян. До «нев’їзних» на територію ЄС потрапив і президент Білорусії.

Наразі Білорусія домагається повного зняття економічних санкцій, запроваджених проти неї минулого року.