Ющенко поїде в Туреччину по православ'я

189
Ющенко поїде в Туреччину по православ'я

Як повідомив заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук, 27–28 жовтня планується офіційний візит Президента України Віктора Ющенка до Турецької Республіки. Під час переговорів Президента України з Президентом, Прем'єр-міністром та спікером Парламенту Туреччини передбачається обговорити актуальні питання двостороннього співробітництва, регіональної та міжнародної безпеки, взаємодії в міжурядових організаціях, повідомляє прес-служба Президента.

Видео дня

«Актуальність візиту обумовлюється необхідністю продовження на найвищому рівні діалогу з Туреччиною, яка є одним з провідних політичних та торговельно-економічних партнерів України в Європі, зокрема, в регіоні Чорного моря. З огляду на поточні безпекові проблеми та виклики, а також розгортання глобальної фінансової кризи особливого значення набуває взаємодія та вироблення спільних підходів двох країн до цих питань», – наголосив Гончарук.

Передбачається, що під час візиту будуть обговорені питання створення Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського транзитного простору з метою забезпечення надійного та безпечного постачання енергоносіїв, зміцнення безпеки та розвитку співпраці в регіоні Чорного моря.

Буде приділена увага проблематиці євроатлантичної інтеграції України та розвитку відносин України та Туреччини з Європейським Союзом.

За словами заступника глави Секретаріату, у цьому контексті, враховуючи динамічне зростання обсягів двосторонньої торгівлі, передбачається обговорення можливої подальшої лібералізації вільної торгівлі та укладення у перспективі відповідної угоди.

Андрій Гончарук також додав, що буде приділена увага розвитку культурно-гуманітарного співробітництва та сприяння міжлюдським контактам.

Під час візиту Президент України зустрінеться також з керівниками кількох провідних фінансово-промислових груп та холдингів Туреччини, які планують розширити свою діяльність в Україні.

У рамках офіційного візиту також планується відвідання Президентом України міста Стамбул, де за участі Вселенського Патріарха, дипломатів та громадськості відбудеться презентація срібної пам'ятної монети та плакату «На честь візиту в Україну Вселенського патріарха Варфоломія І».

Програмою візиту, крім того, передбачено зустріч Президента України Віктора Ющенка з Вселенським патріархом Варфоломієм І, під час якої будуть обговорені актуальні проблеми світового православ'я.