newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Як достроково забрати свій депозит у банку

2,8 т.
Як достроково забрати свій депозит у банку

Незважаючи на запровадження Національним банком мораторію на дострокове розірвання депозитів, забрати кошти із «замороженого» внеску все-таки можна, пише «Дело».

Видео дня

У найбільших фінустановах країни — Приватбанку й Райффайзен Банку Аваль — достроково забрати депозит можна лише за форс-мажорних обставин, пов'язаних зі здоров'ям. «Ми можемо видати гроші вам на лікування або в разі смерті близького родича», — пояснила співробітниця Приватбанку.

Немає довідки — немає і грошей

Для підтвердження «поважної причини» в банк потрібно принести довідку з медустанови за підписом головного лікаря й завірену печаткою (в разі смерті когось із рідних — посвідчення про смерть), а також заяву клієнта з проханням достроково розірвати депозитний договір. Усі ці документи, зі слів банківського фахівця, передаються на розгляд до головного офісу установи. «Можливо, вони навіть якось перевірятимуть достовірність інформації», — попередила дівчина. Весь процес — від подачі документів до видачі коштів — займає близько тижня.

Схожа ситуація й у Райффайзен Банку Аваль — зняти гроші з депозиту передчасно можна в разі хвороби або смерті рідних. Але як мають виглядати підтверджувальні документи, співробітник банку чітко відповісти не зміг. «Цього ніде не прописано», — зам’явся він.

Лояльнішим виявився Укрексімбанк, в якому для дострокового зняття депозиту хворіти або вмирати не обов'язково. Гроші видадуть, навіть якщо клієнту треба сплатити навчання або просто зробити велику покупку. Для цього в банк потрібно буде надати рахунок-фактуру й написати заяву. Надалі звітувати перед банками про витрачання грошей не треба.

А ось у разі хвороби однієї лише довідки з медичної установи недостатньо. Необхідно буде надати документ із вказівкою вартості лікування. Уся проблема в тому, що державна медицина в Україні безкоштовна, але… тільки на словах політиків і чиновників, а звичайному громадянину дати лікарю «на лапу» все одно доведеться. «Зрозумійте, в нинішній ситуації, коли діє мораторій Нацбанку на видачу депозитів, ми не можемо віддавати гроші на нелегальні операції», — пояснила співробітниця Укрексімбанку.

Кредити під заставу депозитів

У менш вигідному становищі опинилися вкладники Правекс-Банку — тут достроково розривати депозитний договір не погоджувалися в жодному разі. «Ви телевізор дивитеся? Знаєте, що НБУ заборонив достроково видавати гроші?» — запитанням на запитання відповіла одна зі співробітниць відділення «Правексу» (на вул. Червоноармійській).

Схожа ситуація склалася в Діамантбанку, Індекс-Банку, Універсал Банку, Родовід Банку й банку «Надра». «У нас не було додаткових розпоряджень щодо спеціальних випадків. Але, гадаю, через 2-3 тижні все стабілізується й ви зможете забрати свої гроші», — заспокоював вкладника співробітник Індекс-Банку.

Можливим виходом із ситуації, коли гроші потрібні, а достроково забрати їх не виходить, міг би стати кредит під заставу вже діючого депозиту. Таку послугу пропонує багато українських фінустанов — Діамантбанк, Індекс-Банк, банк «Надра», Правекс-Банк, Приватбанк, Родовід Банк, Райффайзен Банк Аваль, Укрсиббанк, Укрексімбанк. Але й тут є неприємний нюанс — у всіх вищезазначених установах, окрім «Родоводу», ці програми зараз заморожені.

У Родовід Банку таку позику можна отримати лише в гривні. Вартість кредиту буде на 5 процентних пунктів вища, ніж ставки за гривневим депозитом позичальника. Якщо ж внесок було номіновано в доларах або євро, кредит обійдеться в 21% річних. Розмір позики не має перевищувати 50% від суми депозиту. Погасити кредит треба буде на 2 дні раніше, ніж закінчиться термін дії депозитного договору.