УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Сирійські серіали найпопулярніші в арабському світі

969
Сирійські серіали найпопулярніші в арабському світі

Сирійські телесеріали вийшли на перше місце за кількістю глядачів в арабському світі, випередивши традиційно популярну продукцію єгипетської «мильної» телеіндустрії, про що свідчать дані соцопитування, наведеного у четвер сірійською газетою «Ас-Саура».

Проведене трьома великими арабськими маркетинговими компаніями дослідження охопило 64 тисячі осіб в арабських країнах.

Опитування виявили, що вироблені в Сирії телесеріали лідирують у рейтингу глядацьких симпатій в арабських країнах. За ними за кількістю «поклонників» йдуть «мильні опери», зняті в країнах Перської затоки, і тільки потім – єгипетські телесеріали.

Так, згідно з даними опитування, більше 50 % його учасників сказали, що під час місяця мусульманського поста Рамадану, найрейтинговішого часу в арабських країнах, вважали за краще спостерігати за розвитком подій у сирійських серіалах.

Водночас найбільшу кількість глядачів в арабських країнах збирав історичний телесеріал «Баб аль-Хара» («Двері двору»), що описує життя мешканців одного з дворів Дамаска за часів французької колонізації.

Близько 20 % учасників опитування вважали за краще під час Рамадану дивитися саудівські серіали, в першу чергу, телеепопею «Всі ми діти села», випущену двома режисерами – авторами відомої в арабському світі гумористичної телепередачі «Таш ма Таш». Проте підняті ними в серіалі соціальні теми були далекі від жартівливого тону передачі та навіть стали предметом обговорення в саудівській пресі.

Традиційно популярні в арабському світі єгипетські серіали цього року несподівано поступилися пальмою першості. Як свідчать дані опитування, їх дивилися під час Рамадану лише 19 % респондентів.

Відомий єгипетський публіцист і сценарист Усама Анвар пояснює причину падіння популярності єгипетських «мильних опер» низьким рівнем серіалів, пише РИА Новости.