УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Янукович має намір припинити "насильницьку українізацію"

156
Янукович має намір припинити 'насильницьку українізацію'

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович виступає за припинення "насильницької українізації" і за рівноправний розвиток в Україні російської та інших мов нацменшин, передає NEWSru.

"Є один єдиний варіант припинити насильницьку українізацію країни, припинити принижувати російськомовне населення, принижувати мови інших народів України", - заявив Янукович у четвер в Донецьку в ефірі першого муніципального каналу.

Він підкреслив, що таким варіантом є прихід до влади конструктивних політичних сил. "Ми (Партія регіонів) прийдемо до влади, ми наведемо лад, зокрема й у цьому питанні", - заявив Янукович.

При цьому він висловився за обов'язкове вивчення української мови. "Ми живемо в Україні, ми маємо вивчати українську мову, і ми її вивчаємо, але питання в тому, що ми маємо це робити по-людськи", - підсумував Янукович.

Лідер партії почав відповідати на це запитання російською мовою, але закінчив говорити українською.

Відповідаючи на запитання, чи буде він балотуватися в президенти на наступних президентських виборах, Янукович сказав: "Багато що покажуть ці парламентські вибори. І якщо я побачу підтримку українського народу, і вона буде такою значно, реальною, гадаю, що партія ухвалить рішення й підтримає мою кандидатуру".