Мінтранс «накрався» на 4 мільярди гривень

Мінтранс «накрався» на 4 мільярди гривень

Тендерна палата України в рамках здійснення антикорупційного аудиту виявила в Міністерстві транспорту та зв’язку зловживань впродовж 2007 року на суму 4 мільярди 379 мільйонів гривень, з яких більше мільярда вбачаються як збитки для держави. Про це у п’ятницю на прес-конференції в Києві розповів голова правління Тендерної палати Володимир Лаба.

Видео дня

Зокрема, як відзначив Лаба, підприємства, що підпорядковані Мінтрансу при проведенні процедур закупівель, значно завищували ціни, застосовували корупційні схеми перекачування державних коштів на рахунки комерційних структур та інше. Серед цих підприємств – ВАТ «Автомобільні дороги України», «Укрзалізниця» та Державний департамент морського та річкового транспорту.

Лаба також повідомив, що минулого року Тендерна палата зупинила 500 процедур закупівель, які планував здійснити Мінтранс на суму 9 мільйонів гривень. Збитки від таких закупівель для держави, на думку Лаби, могли сягнути 10-30%.

Голова ТП звернув увагу журналістів і на систему отримання кредитів. Зокрема, одне з підприємств Мінтрансу взяло кредит на суму близько 3 мільярдів гривень, за користування яким сплачено 1,7 мільярдів гривень, що складає майже 50% ставки при середній ставці 18%. Він також відзначив, що банк, у якому було взято кредит, на момент оформлення кредиту був визнаний банкрутом.

Усі напрацювання Тендерної палати щодо зловживань будуть передані Президенту, прем’єр-міністру, а також в СБУ, МВС та ГПУ.

Мінтранс «накрався» на 4 мільярди гривень