Зварич думає, що Мороз заважає виходу з кризи

189
Зварич думає, що Мороз заважає виходу з кризи

Представник Президента у парламенті Роман Зварич назвав авантюрою пропозиції спікера Верховної Ради Олександра Мороза щодо позбавлення Президента можливості призначати міністрів оборони та іноземних справ.

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба «Нашої України».

«Пропозиції Мороза щодо внесення змін до Конституції носять характер системного руйнування президентської влади в Україні. Ці пропозиції трактувати серйозно не можна, відверто кажучи, це авантюра», - сказав він.

При цьому він додав, що при цих пропопзиціях не вирішується питання яким чином, якщо це не кандидатура Президента, Глава держави має здійснювати керівництво політичною діяльністю нашої держави.

Зварич також нагадав, що Морозом пропонується знизити від 3/4 до 2/3 кількість голосів депутатів, які потрібні для того, щоб провести імпічмент Президента.

«Автор цієї ініціативи явно не розуміє, що імпічмент - не політична процедура, її можна здійснювати лише в рамках кримінальної юстиції, оскільки Верховна Рада не може за політичними мотивами достроково припинити повноваження Президента України. Це може бути виключно у випадку, якщо Президент скоїв якийсь злочин, який заслуговує на таку реакцію з боку законодавчого органу», - вважає він.

«Якщо дійсно Мороз вважає, що Президентська влада в Україні не потрібна, або якщо він насправді погоджується з тезою комуністів, що Президент тільки заважає, то слід було б звернутися до українського народу, який за Конституцією є єдиним джерело влади, і запитати у нього - чи він хоче бачити абсолютне руйнування президентської влади в Україні, чи, навпаки ті зміни, на яких наполягав Мороз ще у 2004 році наскільки зруйнували систему балансу, що ми й маємо сьогодні ту політичну кризу, з якої й досі не можемо вийти», - вважає Зварич.

«Якщо вносяться зміни до Конституції, то їх треба вносити, зокрема, враховуючи, що Конституція - це цілісний системний документ, в якому мають бути закладені комплексні механізми стримування та противаг, які повинні бути вибудувані як по вертикалі, так і по горизонталі. Цього Мороз або не розуміє, або ж свідомо робить кроки, які носять деструктивний характер», - наголосив він.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Олександр Мороз ініціює скасування призначення Президентом міністрів оборони та іноземних справ при формуванні Кабінету Міністрів.

proUA