Проти Гелетея буде порушено кримінальну справу

699
Проти Гелетея буде порушено кримінальну справу

фото PHL

Видео дня

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Сівкович направив 14 травня звернення до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти керівника головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента Валерія Гелетея по факту його заяв про підготовку замахів на життя політиків від опозиції. Пр це proUA повідомила прес-секретар народного депутата Марина Вишняк

Сівкович зазначає, що Гелетей у своїх виступах розповів, що йому було відомо про замахи на лідерів опозиції, зокрема лідерку БЮТ Юлію Тимошенко, зазделегіть, ще місяць тому, і він особисто 10 травня 2007 року пропонував Тимошенко інсценувати її вбивство.

«Ці заяви Гелетея зайвий раз підтверджують інформацію мого звернення, направленого в Генеральну прокуратуру 25 квітня по інсценуванню замаху на життя лідера опозиції», - зазначає депутат.

«Гелетей замість того, щоб повідомити відповідні правоохоронні органи про планування тяжкого злочину, мав намір невідомо з ким провести оперативні заходи та незаконно зберігав речові докази»,- каже Сівкович.

«З цього випливає, що керівник головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента Гелетей крім того, що займається непритаманною Секретаріату діяльністю, своїми діями він провокує дестабілізацію ситуації в країні та сприяє поглибленню політичної кризи», -зазначає він.

«Пропонуючи Юлії Тимошенко інсценувати її вбивство, Гелетей достовірно знав, що інформація про вбивство після її оприлюднення приведе до неконтрольованих подій в державі, масових заворушень та запровадження надзвичайного стану в країні. Тому кваліфікувати його дії інакше як злочин проти основ національної безпеки – неможна», -сказав Сівкович.

фото пресс-служба Президента Украины

Раніше фракція Компартії у парламенті 5-го скликання звернулася до ГПУ з тим щоб порушити проти Гелетея кримінальну справу.