Ющенко збере РНБО для подолання кризи

Ющенко збере РНБО для подолання кризи

Віктор Ющенко на завершення круглого столу зауважив, що у випадку, коли політичні сили не дійдуть до спіль6ного компромісу, він буде змушений скликати засідання РНБО в межах якого будуть прийняті рішення по подоланню політичної кризи.

Видео дня

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Сьогодні в Адміністрації Президеньа відбулася зустріч Глави Держави з учасниками робочої групи, яка фактично підтвердила деструктивну позицію комуністів щодо пошуку компромісу. Саме Петро Симоненко не одноразово вступав у суперечку з Віктором Ющенком у звязку з чим Президент неодноразово зауважував Симоненку, що в його політичному минулому, він виступав проти того , що підтримує зараз.

Зокрема, проти створення реєстру виборців, про саботування конституційного Суду та ін.

У своїй встпній промові Віктор Ющенко наголосив, що перед робочою групою не стоїть питання проведення чи не проведення виборів, а лише організаційні питання та узгодження дати.

Ющенко закликав конструктивно здорові політичні сили знайти швидку можливість виходу із кризи.

Микола Азаров визнав, що зустріч у форматі робочої групи за участі Президента та Прем"єра необхідно було провести ще до початку самої роботи.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Він зауважив, що документи, над якими працює робоча група потребують великої роботи і звинуватив своїх колег з опозиції у порушенні домовленості про ухилення від коментарів засідання робочої групи.

він також наголосив, що відкидає усі звинувачення у тому, що саме коаліція працює деструктивно.

Іван Васюник (представник Президента в робочій групі) наголосив, що в перший день засідання робочої групи усі погодитлися з документом "спільні заходи для досягнення політичного компромісу", а вже потім представники коаліції почали вимагати внесення нових пунктів до цього документу.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Він зауважив, що у випадку доброї волі політиків робоча група завтра до кінця дня може прийняти документи необхідні для проведення перевиборів. Після чого Глава держави в Прем"єр-мівністр на спільній зустрічі погодять дату проведення виборів, яка буде прийнятною для усіх.

Петро Симоненко наголосив, що його політична сила погодилась на участь в робочій групі лише, щоб змінити ситуацію у суспільстві. Він наголосив, що єдино можливим розпуском ради є саморозпуск, який треба передбачити внесенням змін до Конституції.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Він також висловив припущення, що необхідно провести круглий стіл за участю усіх політичних сил, які зареєстровані в мінюсті, щоб виключити можливість узурпації влади двома чи п"ятьма політичними силами.

Симоненко переконаний, що для проведення чесних виборів необхідно виключити з використання сервер для підрахунку голосів, відкріпні талони та дозволити голосування для закордонних українців лише за умови реєстрації у консульстві.

Також він зауважив, про необхідність дочекатися роішення конституційного суду: "щоб потім ні в кого не виникло бажання скасувати результати виборів за допомогою Конституційного Суду".

Також він наголосив, що ця виборча кампанія призведе до економічної кризи.

В"ячеслав Кириленко (Наша Україна) наголосив, що реєстр виборців, на якому наполячгають комуністи та соціалісти детермінує проведенняч виборів приблизно на два роки, оскільки створення такого реєстру протребує значного об"єму роботи.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Він також зауважив, що минулі вибори відбувалися без реєстру виборців і комуністи на ньому не наполягали.

Він висловив надію, що робоча група може напрацювати усі необхідні документи в найближчі дні і навіть в суботу провести засідання Верховної Ради.

Віктор Ющенко наголосив, що якби за столом переговорів сиділи відповідальні політьичні сили, що турбуються про долю народу, вони б дійшли до необхідного рішення.

Він також зауважив, що політична криза розверьтається не на банковій, а на Грушевського (ВР).

Тимошенко переконана, що зацікавленими в засіданнях робочої групи повинні бути усі, зокрема і ті, хто хоче перенести вибори, адже саме це є основним завданням робочої групи.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Вона також підтвердила, що її політична сила підтримує ідею створення реєстру виборців, але розуміє, що швидко його створити неможливо, оскільки робоча група не може знайти виходу із кризи, необхідно змінити формат роботи.

Тимошенко пропонує напрацювати мінімальний пакет документів і вже завтнра проголосувати його у Верховній Раді.

На зауваження міністра фінансів Миколи Азарова на те, що вибори коштуватимуть значної суми, Віктор Ющенко сказав, що один день роботи нелегітимного парламенту коштує нам дорожче.

Богатирьова переконана, що саме опозиція не бажає компромісу і хоче ускладнити політичну ситуацію, вона також відкидає звинувачення у затягуванні процесу і закликає усіх відсторонитися від критики, яка модже призвести до того, що такий круглий стіл стиане останнім, а далі ситуація розгортатиметься незалежно від усіх політичних сил.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Іван Плющ наголосив, що він виступає як незалежний політик і зауважив, що за п"ять днів засідань робосої групи було зроблено багато і ця робота могла бути завершена, якби було бажання обох сторін виконувати положення домовленості президента та прем"єра про перевибори.

Він також зауважив, що конституційна реформа, яка була прийнята у 2004-му році передбачає право президента на розпуск Верховної Ради.

Він також заколикав коаліцію не говорити про те,Ю що вони не підуть на вибори, оскількит вибори - це не обов"язок партій, а право, і якщо хтось не хоче ним користуватися, то й не користується.

Іван Плющ стверджує, що добра воля у робочій групі є і завтра до обіду можливо напрацювати необхідний пакет документів і проголосувати його у Верховні Раді.

На завершення круглого столу Віктор Ющенко зауважив, що ще декілька раундів такого круглого столу і політичні сили прийдуть до єдиного рішення. Він закликав політиків обрубати назавжди корупцію у Раді і уникнути формування більшості всупереч конституції.

Він зауважив, що допоки парламент залишатиметься у ти\акій структурі і продовжуватиме так савмо формувати коаліцію, Україну трястиме від таких політичних криз.

На зауваження Симоненка, що Ющенко, звільнюючи суддів КС, блокує його роботу, Ющенко відповів: "У Вас втрата пам"яті, Петро Миколайович, я можу Вам сказати ,хто дванадцять місяців блокував роботу Конституційно го Суду. Це були ті політичні сили, які боялися скасування політичної реформи".

Ющенко закликає прийняти або малий пакет документів, або, якщо буде добра воля політиків, прийняти великийц пакет.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Якщо ж "політики неспроможні скласти малий пакет (фінансування виборів, формування ЦВК,організаційно-технічне забезпечення виборів, імперативна норма про відповідальність народного депутата перед виборцем), то вони нічого не зможуть запропонувати суспільству". Він також наголосив, що відкидає нульовий варіант, коли Рада скасовує неконституційну коаліцію, а Президент скасоувє свій указ. Із цієї ситуації, на переконання Ющенка політики повинні винести уроки.

На запитання Симоненка, чи готовий Ющенко заради гарантування спокою у державі піти на перевибори, Ющенко зауважив, що сам Симоненко "мало коли дбав про цю країну, а зараз пропонуєте мені сценарій, коли через хворі зуби чи карієс треба зрубати голову".

"Якщо замість сервера для передачі результатів голосування, ви пропонуєте використовувати собак в упряжках , давайте, я це підтримаю. Я підтримаю все, до чого ви дідете завдяки консолідованій позиції".

Наостанок, Віктор Ющенко наголосив, що члени ВР існують для того, щоб долати кризи. Саме за це їм платять гроші з кишені сорока шести мільйонів українців.