УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Мороз розповів, над чим сміються в Європі

321
Мороз розповів, над чим сміються в Європі

Всі закони, які приймаються Верховною Радою після того, як Президент підписав указ про розпуск парламенту, прийняті відповідно до Конституції і Регламенту і обов’язково будуть введені в дію. Упевненість в цьому висловив Голова ВР Олександр Мороз, виступаючи на засіданні уряду в п’ятницю, 20 квітня.

фото Виктор Арнаутов/ОБОЗ

Мороз зазначив, що "в Європі сміються", коли чують, що в Секретаріаті Президента України вважають, що парламенту немає, оскільки вийшов указ про його розпуск. Спікер зазначив, що, згідно з Конституцією, парламент працює до прийняття присяги новим складом Верховної Ради. Він також нагадав, що якщо Президент достроково припиняє виконувати свої повноваження, то, згідно з Конституцією, до обрання наступного Президента його обов’язки виконує Голова ВР без права підписувати деякі Укази. "Щодо Верховної Ради нічого подібного Конституція не містить, тому що принцип безперервності влади застосовується абсолютно. Ніяких повноважень нікому парламент передавати не може. Тому він працює сьогодні в робочому руслі, в засіданнях беруть участь більшість депутатів, приймаються важливі закони, до речі, яких довго чекала країна і на яких наполягав сам Президент... Прийнятий вчора, наприклад, важливий закон про Фонд держмайна та інші документи. Тому ці всі закони будуть введені в дію обов’язково, тому що в цьому є необхідність, і прийняті вони в строгій відповідності з Конституцією і регламентом", - зазначив спікер.

Також Мороз звернув увагу на те, що якщо деякі депутати хочуть скласти з себе повноваження, вони повинні звернутися в Секретаріат Верховної Ради. "Дуже проситимеш, ми розглянемо, може, задовольнимо цю потребу, але за тобою стоїть там ще цілий ряд кандидатів в списку. Вони із задоволенням прийдуть на те місце, де не хоче бути лідер тієї чи іншої політичної сили. А носити до Адміністрації Президента заяви, а потім через ЗМІ повідомляти все суспільство, що ми вже склали свої повноваження, - це від лукавого. Нема про що навіть говорити", - підкреслив він.

proUA