Оніщук боїться, що Янукович деградує

237
Оніщук боїться, що Янукович деградує

фото сайта НСНУЯ не пішов слідом за Анатолієм Кінахом, тому що як юрист вважаю, що депутати, обрані за списком, не мають права переходити до інших утворень окрім того, щоб ставати позафракційними”, - зазначив у інтерв’ю “Українській правді” народний депутат Микола Оніщук.

Видео дня

“Логіка пропорційної системи полягає в тому, - цитує Оніщука прес-служба НСНУ, - що депутати, обрані за списком, представляють виборців своєї партії чи блоку в парламенті. Тому перехід із "Нашої України" в якусь іншу політичну силу означав би, що виборці "Нашої України" були б просто обдурені! – пояснив він. – У такому разі виборці не могли б визначити, хто тепер несе політичну відповідальність за здійснення влади – Партія регіонів чи "Наша Україна"?”

Ще одною причиною неприєднання до “антикризовиків” Оніщук назвав нарощування чисельності коаліції: “Руйнівні наслідки досягнення мети в 300 голосів є очевидними – як для самої коаліції, так і для країни. Монополія на владу, як будь–яка монополія, без балансів, без здорової конкуренції здатна породити лише деградацію”.

“Мене турбують цивілізаційні перспективи України, - наголосив народний депутат. – Президент заклав передумови для змін. Після Майдану було виключено політичну деспотію чи монополію. Система балансів закладена в змінах до Конституції. Ми маємо лібералізовану ринкову економіку, ми маємо свободу слова, маємо демократію... Я хочу продемонструвати своїм кроком, що я підтримую главу держави і сили, які навколо нього гуртуються, щоб забезпечити незворотність цього поступу”.

Микола Оніщук розповів, що у травні–червні відбудеться з'їзд ПППУ, де буде ухвалено політичне рішення, обов’язкове для всіх членів. На питання, якщо з'їзд визначиться на користь “антикризової коаліції”, чи вийде він з партії, депутат відповів: “Цього не можна виключати. Але я буду робити все, щоб на певному етапі партія мала внутрішню платформу, яка б дозволяла об'єднати тих, хто не підтримує рішення приєднатися до антикризової коаліції”.