30 сентября • обновлено в 08:45
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Президент НТКУ хоче звільнення того, хто пустив Юлю в ефір

1.2т

Докаленко каже Павлюку написати за "власним бажанням"

Президент НТКУ Віталій Докаленко запропонував ведучому щойно закритої ним програми "Толока" Віктору Павлюку написати за власним бажанням заяву про звільнення з посади першого віце-президента Національної телерадіокомпанії, повідомляє джерело "Обозревателя".

фото PHL

Як відомо, ток-шоу "Толока" закрили наступного дня після того, як в ефірі побувала лідерка опозиції Юлія Тимошенко.

На УТ-1 тиснуть на журналістів новин

Київська незалежна Медіа-профспілка глибоко занепокоєна поверненням політичного тиску на журналістів Першого національного, повідомляє «Телекритика».

«Зняття з ефіру ток-шоу віце-президента Національної телекомпанії України Віктора Павлюка — небезпечний сигнал для всіх журналістів, — каже Михайлина Скорик, голова Київської незалежної Медіа-профспілки. — Вчорашня «Толока» дала найвищі рейтинги за час існування програми. На тлі цього звинувачення ведучого в непрофесіоналізмі звучать, як мінімум, невчасно».

За її словами, політичний тиск відчувають на собі й журналісти ТВО «Новини». «При цьому керівники телекомпанії не хочуть ні підписання угоди про редакційну політику, проект якої існує давно, ні переукладання колективного договору — документів, які гарантували б більшу свободу дій журналістам державного телеканалу», — додає Скорик.

При цьому на НТКУ посилюється економічний тиск. «Як скаржаться співробітники служби новин, їм затримують заробітну плату, обіцяють штрафи, що не може не турбувати Медіа-профспілку», — зауважує голова Медіа-профспілки в Києві.

Тимошенко нацькувала на УТ-1 Ющенка і Раду Європи

фото PHLБлок Юлії Тимошенко обурений відновленням цензури в українських ЗМІ, яку запроваджує «кризова коаліція».

Про це йдеться у заяві БЮТ, текст якої переданий «Обозревателю» прес-службою блоку.

«Блок Юлії Тимошенко відзначає, що з репресіями проти програми «Толока» розпочалася чергова розправа над свободою слова, як визначальною ознакою свободи і демократії. Ми переконані, що влада Януковича-Мороза сьогодні панічно боїться об’єднавчих процесів в опозиції і зростання підтримки демократичних сил, повертається до кучмівських методів знущання над правом людей отримувати об’єктивну інформацію, свідомо заганяє в інформаційну резервацію правду про глибоку кризу, в яку сьогодні привела Україну «кризова коаліція», — наголошується у заяві.

У блоці нагадали, що цензура заборонена статтею 15 Конституції України. Перешкоджання законній діяльності журналістів є кримінальним злочином. БЮТ наголошує, що всі відповідальні за тиск на журналістів та за запровадження цензури обов’язково понесуть відповідальність перед законом.

Також БЮТ звертається до Президента України Віктора Ющенка, як гаранта дотримання Конституції, негайно звільнити Віталія Докаленка з посади президента НТКУ.

«Закликаємо всіх журналістів України виявити професійну солідарність, стати на захист журналістського колективу програми «Толока», висловити протест проти фактів цензури в українських ЗМІ. Ми також звертаємося до Парламентської Асамблеї Ради Європи з проханням дати належну оцінку антидемократичним процесам, розгорнутим в Україні урядом і «кризовою коаліцією», — говориться у заяві БЮТ.

Через Юлю на УТ-1 закривають ток-шоу

фото PHLЯк стало відомо «Обозревателю» з джерел на Першому національному, після виступу Тимошенко в ефірі УТ-1 у програмі «Толока», який відбувся в прямому ефірі 19 березня, керівництво «Першого національного» вирішило закрити цю програму. У вівторок вранці Президент НТКУ Віталій Докаленко особисто зняв з ефіру традиційний ранковий повтор передачі, яка в оригіналі вийшла в понеділок о 21.00.

А напередодні програми керівництво НТКУ відключило SMS-голосування глядачів, оскільки за його результатами значну підтримку отримала опозиція.

Нагадаємо, Тимошенко учора заявила, що "Команда влади сьогодні думає, що все вирішить силою і до діалогу не готова".

Раніше Олександр Мороз, спікер ВР скаржився, що українське телебачення йому не подобається - треба брати приклад з російського.

SMS-компанія результатів опитування не фальсифікувала

Виконавчий директор компанії «Нікіта мобайл Україна», яка надавала технічне забезпечення SMS-опитування та телефонного голосування, Олексій Чуфістов заперечив можливість фальсифікації даних голосування.

«Ми є абсолютно аполітичною компанією і нас не цікавить, як взаємодіють політики у наших політичних колах. Ми надаємо для програми «Толока» тільки інструменти і ніяких технічних інструментів впливу на результати голосування ми не маємо змоги реалізувати», — заявив Чуфістов у коментарі кореспонденту «Обозревателя».

Також за його словами, результати телефонного голосування співпадають з SMS-опитуванням. «Якщо співставити один варіант інтерактивну з іншим, то вони відповідають одне одному», — наголосив Чуфістов.

Він розповів, що для телефонного голосування існує два телефонні номери. Телефонуючи на один з них, телеглядач віддає свій голос за ту чи іншу відповідь при опитуванні. Обробка голосів при цьому здійснюється автоматично, без втручання людини.

Під час SMS-опитування люди надсилають свої повідомлення на один номер, після чого текс повідомлення відображається на екрані. Повідомлення модеруються лише на предмет вмісту «матерних слів, різних закликів до воєнних дій тощо».

Зняти ці інтерактивні голосування з ефіру, як це було учора, технічно можуть лише режисери телеканалу.Як уже повідомляла «Телекритика», ток-шоу «Толока» сьогодні було зняте з ефіру за розпорядженням президента НТКУ. Ведучий програми, віце-президент НТКУ Віктор Павлюк повідомив «ТК», що «Толока» закривається. Віталій Докаленко не став коментувати своє рішення і пообіцяв оприлюднити офіційну позицію згодом.

Після ефіру з Тимошенко керівництво НТКУ помітило "непрофесіоналізм" ведучого

Лілія Кавецька, піар-директор НТКУ, прокоментувала «Телекритиці» події навколо «Толоки».

«Перед початком нового телев із ійного сезону було обговорення рівня якості програми «Толока», і ми аналізували передусім матеріали про програму, які публікували ЗМІ, й, зокрема «Телекритика», - каже пані Лілія. – У них ішлося про те, що ведучий недосконало володіє українською мовою, програма є упередженою, у програми низькі рейтинги. Ми звернули увагу на всі зауваження до проекту «Толока», і ще за півроку до нинішньої події обговорювали в колективі недоліки програми і постановили, що проект має відповідати стандартам якості Першого Національного. Через недостатню якість проект призупинено».

За словами пані Кавецької, проект ще не закрито остаточно, і щодо працівників, задіяних у «Толоці», ведеться службове розслідування. Йдеться про «халатне ставлення працівників проекту ток-шоу «Толока» до виконання своїх службових обов’язків й зокрема про грубе порушення редакційного статуту».

Що ж до заяв Віктора Павлюка про цензуру на НТКУ, пані Кавецька сказала, що «людина, яка розповсюджує версію про цензурування з боку НТКУ, прикриваючи тим самим власний непрофесіоналізм, чинить некоректно».

Шевченко знає, що «Толоку» «замовили» регіонали

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко (БЮТ) назвав рішення про закриття передачі «Толока» «безглуздим поверненням в часи темників і цензури».

Коментар Шевченка був переданий «Обозревателю» Секретаріатом Громадської ради з питань свободи слова та інформації.

«Я спілкувався з президентом НТКУ Віталієм Докаленком, і для мене його аргументи непереконливі. Він каже, програма закрита, бо ведучий вів програму непрофесійно. Коли так говорять про канал, на якому претензію до професійності можна пред’явити абсолютній більшості програм, мені це звучить як слабка відмазка. Тим більше, коли керівник компанії так говорить про свого віце-президента Віктора Павлюка, чия програма незмінно дає високий — як на НТКУ — рейтинг», — наголосив Шевченко.

За його словами, рішення про закриття програми було очевидно політичним. Воно «прямо зв’язано з тим, що вчора в ефірі «Першого каналу» дуже потужною виглядала опозиція на чолі з Юлією Тимошенко та В’ячеславом Кириленком. Я точно знаю, що цей ефір вчора шалено роздратував деяких діячів з Партії регіонів. Для мене тільки питання, хто влаштував за це виволочку Докаленкові».

«Журналістам Національної телекомпанії це мусить нагадати про часи, коли державне телебачення було рупором влади і коли журналісти озиралися через кожне слово в ефірі. Мені шкода, що на Національній телекомпанії більше не діють Засади редакційної політики, які у травні 2005 року були підписані командою Стецьківа з урядом Тимошенко. Той документ виключав подібні втручання влади в інформаційні програми», — підкреслив Шевченко.

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Автор

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги