Хорошковський наказав "Інтеру" мовчати?

204
Хорошковський наказав 'Інтеру' мовчати?

фото Виктор Арнаутов / ОБОЗ

Видео дня

Як стало відомо «Телекритиці», окремі працівники каналу «Інтер» подали заяви на звільнення. Як повідомила режисер Леся Литвинова, керівник відділу режисерів інформаційно-аналітичної служби каналу «Інтер», о 17.30, після завершення зустрічі колективу з акціонером Валерієм Хорошковським, вона подала заяву на звільнення.

Заява була підписана шеф-редактором ІАС Антоном Нікітіним. За словами Лесі Литвинової, Антон Нікітін зобов’язав її відпрацювати ще два тижні. Разом із Лесею заяву про звільнення подав шеф-режисер ІАС, член ініціативної групи Сергій Салма.

«Сьогодні о 15 годині з колективом зустрівся Хорошковський, - розповідає Леся Литвинова. - Розмова тривала близько години. Основі тези, які він висловив, стосувались того, що він довіряє новому менеджменту, а питання з фінансовими виплатами будуть вирішуватись. Він сказав, що йдеться не про невиплати зарплат, а про перегляд схем оплати праці. За його словами, усі звільнення будуть відбуватись у відповідності до законодавства. Після цього він запропонував підписати мирову угоду з колективом. Хорошковський сказав: «як ви не довіряєте нам, так і ми не довіряємо вам: ви зливали інформацію, ви зустрічалися з пресою за моєю спиною, тому давайте розійдемось по робочих місцях і будемо працювати».

фото УНИАН

Після цього, за її словами, декілька представників колективу залишились з Валерієм Хорошковським для підписання заяви про врегулювання конфлікту. Цю угоду зі сторони колективу підписали Максим Равреба і Юрій Кот. Однією з поставлених керівництвом умов, за словами Лесі Литвинової, було нерозголошення інформації про те, що відбувається на каналі, у ЗМІ.

Зараз від імені правління і менеджменту «Інтеру» розповсюджується заява про врегулювання конфлікту на каналі.

Натомість, на думку пані Литвинової, таке врегулювання конфлікту є поразкою колективу: «На жаль, цей конфлікт урегульовано. Власник чітко дав зрозуміти, що менеджмент він не здасть. Насправді ж конфлікт стосується не грошей, а політики менеджменту, який прийшов на телеканал. Прямим текстом на зустрічі з колективом прозвучало: «Ось є генпродюсер, який особисто приймає рішення. Не чіпляйтесь до мене».

Ми сподівались на вирішення проблеми на рівні «або ми, або Безлюдна з Созановським. Хорошковський прекрасно розумів це – і вибрав менеджмент. На початку бесіди він посміхався і поводився доброзичливо, коли ж наприкінці постало питання про довіру до керівництва, він посів жорстку позицію, пішов у контрнаступ».

Також Леся Литвинова повідомила, що менеджмент чинить тиск на колектив: «Я пропрацювала на телеканалі 10 років, я пам’ятаю його за різного менеджменту, і за часів Безлюдної теж. Я з цих людей, що будували політику каналу, раділи його становленню на першому етапі. Я не вважаю можливим надалі брати у цьому участь, і цією заявою про звільнення я просто розв’язала собі руки. Я не вважаю, що це все можна лишати так. Чиниться жорсткий тиск на колектив

Вирішення питання з зарплатами та перепідписанням колективної та трудових угод відкладене до 15 березня. Часу досить, щоб люди тихо й мирно розійшлись по інших каналах, або для того, щоб непотрібних людей підставити під статті і прибрати їх з каналу іншими методами. Фінансовий гачок лишається - журналісти стають керованими. Це просто метод тиску на окремо взятих людей».

На запитання «ТК» щодо того, чи готові незадоволені «інтерівці» вдаватись до рішучих дій, Леся Литвинова відповіла: «На жаль, я не можу говорити про те, чи готовий колектив піти на акції протесту, бо з завтрашнього дня я не є частиною колективу. Чи будуть зараз люди розбігатись, прогнозувати також не можу».

Наталія Данькова, «Телекритика»

"