Шевченка продали за чотири мільйони гривень

663
Шевченка продали за чотири мільйони гривень

Дружина мера Ужгорода за десять місяців отримала понад три гектари землі. У п'ятницю 29 депутатів Ужгородської міської ради за п'ятим разом проголосували за перенесення пам'ятника Тарасові Шевченку з площі Народної. Проти виступили тільки 15 обранців від фракції БЮТу, повідомляє «Газета по-українськи». За мловами журналістів, містом ходять чутки, що свій голос "за" депутати продавали за ділянки площею сім сотих у престижному мікрорайоні біля міської лікарні. Одна сотка землі тут коштує дві тисячі доларів.

Видео дня

Питання про перенесення пам'ятника Шевченкові міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк уперше виніс на розгляд сесії 12 вересня 2006 року. Керівництво Національного банку України пообіцяло виділити на розвиток міста 4 млн грн, якщо отримає ділянку для регіонального відділення напроти будівлі облдержадміністрації. Чотири рази поспіль за проект у міській раді голосували лише мер і десятеро депутатів із фракції Народної партії Володимира Литвина.

Депутат-БЮТівець архітектор Степан Шолтес скаржиться, що колег цікавлять тільки земельні ділянки:

— Для них нічого святого немає! Лише на минулій сесії роздерибанили 38 гектарів землі. Я очолюю комісію землекористування, архітектури та містобудування. Бачу, як Ратушняк вириває для себе наділи. Його дружина за десять місяців отримала понад три гектари. Землю віддають без конкурсів, розгляду на комісіях, без черг... Із 250 земельних ділянок, які останнім часом роздали в Ужгороді, половину отримали працівники міліції, прокуратури та депутати.

Більшість депутатів міської ради — бізнесмени та викладачі місцевого національного університету. Володимира Панасенка в Ужгороді знають як власника нічного клубу "Армагедон", "Аквабару", більярдного клубу "Адріа". Іштван Цап — власник мережі магазинів і громадських убиралень. Василь Равлик — єдиний представник "Нашої України", який утримався від голосування щодо пам'ятника. Він також бізнесмен, власник бази оптової торгівлі.

У газеті припускають, що вказівку голосувати за перенесення пам'ятника депутатам дав губернатор Олег Гаваші. Бо голова Нацбанку Стельмах звернувся до Балоги (керівника Секретаріату президента. — "ГПУ") і попросив посприяти в отриманні саме тієї ділянки. Ну, а Балога скинув наказ Гаваші.

Ужгородці переконані, що Ратушняк пішов на такий крок не тільки за гроші. Кажуть, він — ненависник усього українського. Депутат Ужгородської облради Олександр Солонтай пригадує, як 1994 року, коли Ратушняка вперше обрали на посаду міського голови, той заявив: "Украинский язык — не язык. А кто такой нам Шевченко вообще?".

Куди перенесуть пам'ятник Кобзареві, поки невідомо. Найбільш вірогідний варіант — на місце, де раніше стояв монумент Леніну, інформує "Газета по-українськи"