Тимошенко надягнула намордник на Януковича

Тимошенко надягнула намордник на Януковича

Володимир Полохало розглядає закон «Про парламентську опозицію» як надзвичайно потрібний і вважає, що його прийняття введе нові правила політичної гри. Зокрема, прозорість і передбачуваність, відкритість та відповідальність.

Видео дня

Про це політолог заявив під час круглого столу в УНІАН, де експерти Володимир Полохало Олексій Гарань та Віктор Небоженко обговорювали даний закон.

Полохало переконаний, що незважаючи на те, що сьогодні провладні сили орієнтовані на монопольне перебування у владі, політики все ж таки розуміють необхідність політичної етики, і цей закон у другому читання обов’язково буде прийнятий.

«Закон про опозицію це намордник для авторитарного режиму», — вважає експерт.

Гарань говорив переважно про недоліки та проблеми цього закону. На його думку, статті закону про опозицію, які передбачають добровільне об’єднання, створення альтернативного плану розвитку України, те, що більшість організовує роботу опозиції, свідчить про те, що цей закон наразі є недемократичним.

Водночас він зазначає, що прийняття закону про опозицію чітко сформулювало би правила гри для опозиції.

Віктор Небоженко переконаний, що закон про опозицію є необхідним під час перехідного періоду, коли Україна з президентської республіки перетворюється у парламентську. Існування цього закону зможе передбачити виникнення сепаратистках та екстримістських настроїв, вважає він.

Однак Небоженко застерігає українських політиків від того, що закони про Кабінет Міністрів, опозицію та імперативний мандат будуть суперечити одне одному і заважати якісній роботі.

Відтак він переконаний, що на сході, де владу отримала Партія регіонів, закон буде потужною діючою силою, але на заході, де в опозицію потрапила проурядова Партія регіонів цей закон лише буде заважати нормальній роботі місцевої та центральної влади.

Нагадаємо, антикризова коаліція проголосувала у першому читання за закон про опозицію в обмін на допомогу БЮТ у здоланні президентського вето на закон про Кабінет Міністрів.

Однак голова Верховної Ради на минулому тижні заявив, що у процесі подального розгляду закону про опозицію він буде змінений.