17 февраля • обновлено в 05:50
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Ростислав Мартинюк - історія на благо самопізнання

742
Читать материал на украинском

МАРТИНЮК Ростислав - Редактор сайту ugraina.org. Нар.5.06.1971, м.Суми (Україна). Батько - Михайло Мартинюк, лісник (загинув 19.08.1972). Мати - Валентина Мартинюк (Носенко), викладач російської мови. Випусник Воронезького ун-ту, РФ, за фахом - історик. Спеціалізація - історія фіно-угорських країн, вепсика та ерзяністика. Учасник трьох укр.експедицій на об'єкти ГУЛАГ Республіки Карелія та Соловецьких о-вів. Кореспондент газети "Эрзянь Мастор", м.Саран Ош. Живе у Києві.

1988 - вступає на історичний факультет Воронезького ун-ту. 

1989 - шкіц про історію анексії Московським князівством Астраханського ханства у XVІ столітті. Учасник українських політичних демонстарцій у Москві.

1990 - подорож до Шотландії.

1991 - друга подорож до Шотландії. Перші спроби збору інформації про фіно-угорське походження Воронезького краю. Знайомство з місцевими єпархіяльними виданнями РПЦ.

1992 - збір документальних свідчень про ерзяно-мокшанську природу півдня Московського князівства.

1993, літо - закінчення Воронезького ун-ту. Дипломна робота "Особистість Гетьмана всія України Іоанна Мазепи у великоруській, українській та західноєвропейській історіографії". Критика праці з боку професора Воронезького педагогічного ун-ту Арсена Синюка

1994, осінь - член оргкомітету з підготовки відзначення у Москві 35-ої річниці з дня загибелі Степана Бандери. Один з засновників Українського Історичного Клубу м.Москва (спільно з проф.В.Ідзьо). Учасник акції впорядкування могили художника Тропініна на Ваганьківському цвинтарі м.Москва.

1995, літо - повернення до України, м.Суми.

1998 - переїзд до м.Київ. Робота на 7-му каналі київського телебачення. Стає членом Київського тов-ва культури народів фіно-пермської групи (голова - Надєжда Єфимищ) та починає видання першого східно-фінського періодичного видання в Україні - Бюлетень КТКНФ-ПГ.

2000 - подорож до Ерзянь Мастор. Знайомство з ерз.вченим Йовлань Оло та ерз.письменником Алєксандром Дороніним. Знайомство з комі націоналістами. Стає редактором українського відділу фіно-угорського сайту kominarod.narod.ru. Автор низки полемічних статей та есеїв з проблем фіно-угорської політології та конфліктології.

2003, квітень - організатор першого в Україні Дня ерзянської мови, який відбувся за участю національних громад Києва у приміщенні Бібліотеки імени Салтикова-Щедріна. Видав першу в світі ерзянську поштівку, присвячену скульптору Стьопану Ерьзі.

2004, осінь - організатор громадської акції "Вепська осінь в Україні" за участю редактора вепської газети "Kodima" Мікуля Фомінана.

2004, 5 жовтня - на честь 10-ліття газети "Эрзянь Мастор" (Республіка Мордовія) нагороджений грамотою голови Фонду порятунку ерзянської мови Кшуманцянь Піргужа за "цикл яскравих публіцистичних виступів на захист етнічних прав Ерзя народу, за зміцнення зв'язків між ерзянськими та українськими журналістами".

2004, грудень - подорож до Іжорії (Санкт-Петербург), Південної Карелії (Війпурі) та Вепсляндії (Петроскої). Участь в Конференції вепського народа. Відзначений подякою голови Державного Комітету Республіки Карелія у справах національної політики Євгенія Шорохова "За активну роботу з популяризації вепської культури в Україні, розвиток та зміцнення міжнаціональних зв'язків". Контакти - Ніна Зайцева (доктор наук, вепсознавець), Зінаїда Строгальщікова (лідер вепської громади Карелії), Алєксєй Максімов (вепський художник), Лана Мігунова (вепський політик), Алєвтіна Салдатова (голова молодіжного вепського руху), Валєрій Марков (голова Комітету фіно-угорського народів РФ).

2005, лютий - відкрив перший україномовний сайт фіно-угорських новин ugraina.org.

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги