newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Парламент подолав вето. Пинзеник радіє, Ляшко — проти

Парламент подолав вето. Пинзеник радіє, Ляшко — проти

Ляшко вважає, що Тимошенко використала Януковича

Член фракції Блоку Юлії Тимошенко у Верховій Раді Олег Ляшко негативно поставився до прийняття закону про Кабінет Міністрів, який підтримала його фракція.

Про це він заявив кореспонденту «Обозревателя».

На його думку, цей документ потребує доопрацювань і по суті і з технічно-юридичної точки зору.

Також він вважає даний закон «антиконституційним». «Там закладені такі норми, які суперечать Конституції», — переконаний він.

Видео дня

Зокрема народний депутат наголошує на невідповідності Основному Закону тих статей цього нормативного акту, які дозволяють коаліції вносити кандидатури прем’єр-міністра, а також міністра оборони та міністра закордонних справ у випадку, якщо протягом певного терміну цього не зробить президент.

В той же час вчорашнє спільне голосування БЮТ та антикризової коаліції за закони про Кабінет Міністрів та про парламентську опозицію він не вважає співпрацею.

«Немає співпраці з регіонами. Просто політика — цинічна справі, в якій кожен хоче використати когось. БЮТ був потрібен закон про опозицію, а Партії регіонів — закон про Кабмін. От і збіглися інтереси», — пояснив Ляшко.

Пинзеник радіє тому, що Тимошенко стала «в законі»

Голова ПРП та екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає позитивним прийняття законів про опозицію та імперативний мандат.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі ПРП.

«Одним з найважливіших для захисту демократичного розвитку України є юридичне оформлення статусу опозиції та її прав, прийняття закону про опозицію», — сказав Пинзеник.

При цьому він наголосив, що «такий закон необхідний як для діючої опозиції в складі БЮТ, так і для майбутньої, насамперед — партії Регіонів та комуністів».

«Закон про імперативний мандат зобов’язує народних обранців бути політично відповідальними перед своїми виборцями та зміцнює партійну дисципліну», — підкреслив політик.

Він наголосив, що «прийняття цього закону дозволить виправити помилки при складанні партійних списків на останніх місцевих виборах».

Кириленко: "Мені здається, що антикризова коаліція поповнилася однією фракцією..."

Тимошенко: "Фракція НУ блокувала трибуну не за підняття пенсій!.."

Кушнарьов: "Із сьогоднішнього дня в Україні юридично утверджена парламентсько-президентська модель влади..."

Аудіофайл 391 Кб

(аудіо "5 каналу")

Ющенко не підпише закон, звернеться до суду й поїде в Румунію

Президент не підписуватиме Закон про Кабмін і в понеділок звернеться з цього приводу до Конституційного Суду. Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав заступник глави Секретаріату Президента Арсеній Яценюк сьогодні на брифінгу.

Секретаріат Президента України називає подолання вето глави держави на закон “Про Кабінет Міністрів України” дестабілізацією державного устрою. Він підкреслив, що цей закон порушує 11 норм Конституції України.

Президент України Віктор Ющенко не скасовуватиме своїх закордонних візитів у зв’язку із ситуацією, що склалась в країні. Про це сказав заступник глави Секретаріату Президента Арсеній Яценюк сьогодні на брифінгу, відповідаючи на запитання, чи може бути скасовано візит до Румунії 15 січня через ситуацію, що склалась в Україні, у тому числі через подолання парламентом вето на закон про Кабінет Міністрів.

А.Яценюк наголосив, що графік візитів Президента затверджено. «Плани не міняються - ідемо в Європу довго і тернисто, але ідемо», - додав він.

Партія «Яблуко» заявляє про перемогу демократії

«В Україні остаточно переміг парламентаризм, наша держава стала нарешті парламентською республікою», - сказано в заяві партії «Яблуко».

У документі сказано, що подолання Верховною Радою президентського вето на Закон «Про Кабінет міністрів» нівелює можливість виникнення гострих суперечностей між гілками влади та фіксує створення в країні чіткої вертикалі влади, на чолі якої перебуватимуть виборці – тобто народ, повідомляє прес-служба партії «Яблуко».

Кириленко ревнует, что в антикризисную коалицию попали не НУ

Бютовец Андрей Шкиль уверен: «Если бы «Наша Украина» имела возможность проголосовать за преодоление президентского вето на Закон «О Кабмине», за Закон об императивном мандате для местных советов, они бы обязательно это сделали, но НУ, как известно, вынула из ячеек для голосования свои карточки и покинула сессионный зал».

А БЮТ своим голосованием «разрушил конфликт, который разъедает страну – конфликт между Президентом и премьером».

Вместе с тем, лидер фракции НУ Вячеслав Кириленко заявляет, что сегодня антикризисная коалиция пополнилась еще одной фракцией – БЮТ. Об этом он сказал с трибуны и то же самое повторил для журналистов в кулуарах. Кириленко также спрогнозировал, что «Президент обязательно обратится в Конституционный Суд по поводу многочисленных регламентных нарушений при сегодняшнем голосованием, а также нарушений Конституции по сути».

Парламент подолав те, що наклав Президент

Це стало можливо завдяки приєднанню до антикризової коаліції фракції БЮТ. За подолання вето проголосували 366 народних обранців, зокрема від ПР – 185, від БЮТ – 121, від СПУ – 31, від КПУ - 21. А також кілька позафракційних.

Фракція «Нашої України» вилучила картки і залишила засідання ВР. Про це повідомив голова фракції НУ.

Тимошенко від імені фракції заявила, що члени НУ протестували тому, що хотіли зберегти свої посади і привілеї. А вчинок БЮТу – це подолання конфлікту між гілками влади в Україні.

Читайте також: Богатырева призналась, что говорила с Тимошенко о пакетах

Чорновил "ночью договорился с Юлей" одолеть Ющенко

Ющенко ветував закон про Кабмін