newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Годовщина Бабьего Яра: Ющенко вручили мыло

Годовщина Бабьего Яра: Ющенко вручили мыло

Відеосюжет-1 1,42 МБ

Відеосюжет-2 2,90 МБ

(відео ICTV)

Відеосюжет-3 1,56 МБ

Відеосюжет-4 1,02 МБ

(відео "5 каналу")

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

Ющенку подарували мило

Сьогодні в Національній опері розпочав роботу міжнародний форум “Let my people live”, організований урядом України, Фондом «Всесвітній форум пам’яті Голокосту» та «Яд Вашем» - меморіальним центром пам’яті жертв Голокосту та героїв опору.

У роботі форму уберуть участь президенти України, Ізраїлю, Хорватії, Чорногорії, голова меджлісу Азербайджану та голова ради Федерального Зібрання Росії.

Видео дня

На форумі виступив Президент України. В своєму виступі він зазначив, що «сьогодні Україна вперше говорить до людства голосом всесвітньої катастрофи». В своїй промові Віктор Ющенко пригадав слова молитви, яку часто використовують ізраїльтяни: «Я кажу цю молитву як син в’язня Освенциму, як українець, як Президент України. Разом з єврейським народом я повторюю слова, в яких зосереджена найвища мудрість смертних у зверненні до безсмертя, - з молитви муссаф на Судний день: «Їх згадаю я і душу свою виллю».

Президент відзначив, що в Україні не буде місця для національної чи релігійної нетерпимості. Насамкінець, голова держави сказав: «Моє серце сьогодні сповнене скорботою. І, водночас, вірою у перемогу добра, яке кожен з наших народів прагне подарувати всьому світові. Я вірю, а значить живу. Ми віримо, а значить любимо. І наші любов та пам’ять є вічними».

За словами Віктора Ющенка, українська влада сприймає заходи, присвячені 65-й річниці трагедії у Бабиному Яру, як початок серйозної розмови на складні теми справжнього і дієвого міжнаціонального порозуміння і мирного співжиття.

За повідомленням прес-служби Президента, згідно розпорядження глави держави у Києві буде створено державний історико-культурний заповідник «Бабин Яр». Також найближчим часом планується утворити робочу групу з відомих фахівців-істориків, політологів, соціологів, які доноситимуть до суспільства розуміння трагедії Бабиного Яру.

Президент фонду «Всесвітній форум пам’яті Голокосту» В’ячеслав Кантор повідомив, що Фонд виготовив пам’ятні знаки, а саме - шматочки мила з Освенциму в оболонці, виготовлену відомим ізраїльським ювеліром. Всього виготовлено 12 таких «знаків пильності». Перші з них отримали Ющенко та Квасневський за підтримку форуму у своїх країнах.

Ющенко відкрив експозиції до роковин Бабиного Яру

26 вересня в Українському домі відкривається виставка, приурочена до 65 –ї річниці трагедії в Бабиному Яру. Виставка має дві експозиції: застереження в майбутнє, організатором якої виступило міністерство культури та туризму, фонд «Пам’ять Бабиного Яру» та управління культури КМДА. В рамках експозиції представлені картини українських художників, присвячені часам окупації, фотовиставка окупованого Києва, а також документи того часу.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Інша виставка називається «Не дитячі забави». Ця експозиція підготовлена меморіальним центром пам’яті жертв Голокосту. В експозиції представлені фотоматеріали про дітей, що стали жертвами трагедії. Зокрема. Один з плакатів свідчить, що за час Голокосту винищено близько 1,5 мільйона дітей. Також в експозиції представлено декілька картин дітей, що перебували у таборах.

На відкриття виставки прибув президент України Віктор Ющенко, президент Ізраїлю Моше Кацав, Президент Хорватії , міністри та народні депутати, зокрема, Віктор Янукович, Олександр Мороз, Сергій Ківалов, Юрій Луценко, Станіслав Ніколаєнко, Володимир Стретович, Ярослав Давидович та посол РФ Віктор Чорномирдін.

Президент Ющен5о прибув на відкриття за своєю дружиною.

Віктор Ющенко під час промови на відкритті виставки зазначив, що він належить до покоління дітей, чиї батьки брали участь у Другій світовій війні. «Ми вивчали історію Другої світової не лише з академічних видань та історичних документів, але в більшості – зі слів своїх батьків», - зазначив Ющенко. Він згадав батька, відзначивши, що найбільшим тавром на його грудях було тавро Освенціма – 11365.

Ющенко зазначив, що Бабин Яр є однією з найстрашніших сторінок війни: «Бабин Яр має стати своєрідним щепленням, яке повинно зберегти і застерегти світ від агресивної кривавої ксенофобії», - сказав Президент. На його думку, завдяки утвердженню демократії і верховенства права ми зможемо уникнути таких трагедій у майбутньому, оскільки «у просторі свободи немає місця для ненависті та нетерпимості».

Ющенко вважає, що навіть якщо час залікує рани, нанесені цією та багатьма іншими трагедіями, час не повинен стерти пам’ять про них.

Президент Ізраїлю Моше Кацав відзначив, що найбільшою трагедією часів Голокосту є смерть півтора мільйона дітей, яких закатували разом з їхніми мріями і надіями на майбутнє. «Ці діти залишили нам спадок і обов’язок пам’ятати і робити висновки з історії», - заявив він.

В Киев приехал президент Израиля

Президент Израиля Моше Кацав прибыл в Киев по приглашению Президента Украины Виктора Ющенко для участия в мероприятиях, посвященных 65-летию трагедии в Бабьем Яру, сообщает УНИАН.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Кацав прибыл в Киев вчера вечером около 23.00. В аэропорту “Борисполь” его встречали, в частности, заместитель министра иностранных дел Юрий Костенко и от руководства Киева - заместитель председателя КГГА Денис Басс.

Україна вшановує 65 річницю трагедії у Бабиному Яру

Сьогодні Україна вшановує 65 річницю трагедії у Бабиному Яру. У 1941 році лише за два дні – 26-27 вересня – в урочищі Бабин Яр, що у Києві, нацисти знищили понад 100 тисяч людей.

Про це повідомляє радіо "Свобода".

В українській столиці сьогодні відкриється міжнародний форум, де візьмуть участь близько тисячі закордонних гостей із понад 50 країн світу.

Зокрема, у Києві очікують президентів Ізраїлю, Хорватії, Чорногорії, представників від Євросоюзу, ООН, міжнародних організацій, очевидців подій та родичів загиблих.