Янукович пахне Ключковському державним переворотом

Янукович пахне Ключковському державним переворотом

Вакханалією назвав представник Президента у Верховній Раді Юрій Ключковський інформацію про те, що сім указів президента, виданих у серпні-вересні 2006 року, повернуто із секретаріату Кабінету Міністрів до секретаріату президента без скріплення підписом прем‘єр-міністра.

Про це повідомляє прес-служба "Нашої України".

“Мені навіть важко коментувати цю ситуацію, тому що це все вже починає “попахувати” державним переворотом. Реакцією, як мінімум, буде звернення до Конституційного Суду. Я вважаю, що ці укази діють, не зважаючи на усі примхи прем’єр-міністра і його служби”, — заявив він.

фото прес-служби "Нашої України"

Нагадаємо, у супровідному листі до повернутих указів Секретаріат Кабміну зазначив, що офіційному оприлюдненню актів глави держави мала передувати процедура їх контрасигнації. Проте згадані укази надійшли на скріплення підписом прем‘єр-міністра офіційно оприлюднені, що нівелює процедуру їх контрасигнації. Контрасигнація - скріплення актів глави держави підписами прем‘єр-міністра, а також міністра, відповідального за указ та його виконання, що передує офіційному оприлюдненню документа.

Видео дня

“Інститут контрасигнації указів Президента зовсім не означає, що повноваження глави держави переходять від Президента до прем’єр-міністра. Прем’єр зобов`язаний завізувати президентські укази, тим самим підтверджуючи, що він знає про ці укази і бере їх до виконання. Іншого тлумачення контрасигнації нема. – заявив Ключковський. - Якщо ж прем’єр дійсно це зробив – це є кричущим порушенням Конституції, яке не вписується в жодні рамки".