Пинзеник думає, що Азаров приховав для "своїх" 10 мільярдів

Пинзеник думає, що Азаров приховав для 'своїх' 10 мільярдів

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що проект Держбюджету-2007 направлений на те, щоб задовольнити фінансові інтереси окремих бізнесових структур.

Про це він заявив під час брифінгу на «Обозревателе».

«Бюджет пронизаний ідеологією розподілу суспільного багатства в користь обраних бізнес-структур. Бюджет перестає бути інструментом задоволення інтересів суспільства, а стає інструментом задоволення бізнес-кланів», — наголосив Пинзеник.

За його словами, це проявляється як у податковій політиці, так і у політиці розподілу державних коштів.

Він навів приклад, коли податковий тиск зменшується лише для окремих суб’єктів економічної діяльності через відновлення вільних економічних зон тощо. З іншого боку, піднімається прибутковий податок з громадян до 15%, вводиться ПДВ на аграрну продукцію у розмірі 12%.

Видео дня

Також Пинзеник стверджує, що відбувається повернення до відшкодування ПДВ для «обраних структур». Так, за серпень рівень відшкодування ПДВ по Донецькій області становив 222%, в то й час як по Києву — лише 16%.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

Колишнього голову Мінфіну також непокоїть те, що Кабмін повертається до ручного розподілу коштів. Він навів приклад, коли у проектів Бюджету-2007 10 мільярдів коштів не розписані по видатках.

Також Віктор Пинзеник поскаржився на брак інформації щодо Держбюджету і фінансів України загалом. Так, проект Бюджету на наступний рік йому вдалося отримати лише через Секретаріат Президента, а експерти його не мали навіть під час його представлення їм.