Володимир Стретович: Нам нема чого робити в широкій коаліції

Володимир Стретович: Нам нема чого робити в широкій коаліції

Християнсько-демократичний союз - складова Блоку «Наша Україна». Отже, її лідер – один з небагатьох, хто має право голосу на засіданнях Політради цього блоку. І, отже, впливає на нинішній затяжний процес створення широкої коаліції. Лідер ХДС зайняв чітку позицію: до спілки з комуністами його партія не йде.

Про останнє бачення партією розвитку подій, пов’язаних із утворення політичної коаліції, наша розмова з лідером української християнської-демократії Володимиром Стретовичем.

- На якому етапі зараз перебувають переговори про створення коаліції, таке враження, що все спускається на гальмах?

- Я не є безпосереднім учасником переговорів, знаю, що зараз цим займається відповідна група. Наскільки я знаю, Партія регіонів узяла на себе зобов’язання незабаром «видати на гора» орієнтовний текст угоди. Звісно угоди - в їхньому розумінні. Пропозиції «Нашої України» висвітлені, а їх узгодження – дуже довга та тривала дорога. Все упирається в те, яким буде текст коаліційної угоди. Якщо він не буде задовольняти «Нашу Україну», то не виключено, що вона залишиться в статусі неприєднання.

Видео дня

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

- Планувалася зустріч Президента Україна із усіма членами Фракції «Наша Україна», чому вона не відбулася?

- Це питання не до мене. Напевно на цьому етапі немає про що говорити. Ситуація загострилася заявами Прем’єр-міністра Віктора Януковича в Брюсселі відносно заморожування нашого проєвропейського вектора розвитку. Через це розробляється питання, як будувати позицію «Нашої України» та фракції в цілому та відносно перспектив входження в коаліцію.

- А які на сьогодні актуальні варіанти цієї ?

- Моя особиста позиція така: «Нашій Україні» немає чого робити в широкій коаліції. Блок має здійснювати парламентську діяльність, створюючи відповідну опозицію.

- Яким чином брюссельські заяви Віктора Януковича вплинуть на подальші переговори та форматування політичних сил?

- Вплинуть суттєво. Оскільки європейський вектор і здійснення відповідних дій із наближення до євроатлантичних структур є засадничим елементом, як партії «Наша Україна», так і нашого блоку. Отож, якщо процеси здійснюватимуться у спосіб, про який говорив Віктор Янукович, то це стане каменем спотикання для входженням «Нашої України» до нової коаліції.

- То Християнсько-демократичний союз фактично перебуває в опозиції?

- ХДС перебуває в складі Блоку «Наша Україна» і виробляє політику спільно з партнерами по блоку. Якщо не буде жодних нових умов, ми не будемо нічого змінювати через свою консервативну природу.

- Ви говорили, що головною перешкодою входження ХДС до широкої коаліції є наявність у ній комуністів…

- Перешкода не в наявності комуністів. А наявності комуністичної складової в рамках широкої коаліції. Оскільки християнсько-демократична ідеологія є антагоністичною до комуністичної, через це ми не вважаємо за можливе будувати космополітичне суспільство, яке ґрунтуватиметься на різновекторному баченні свого розвитку. Ми заявили, що не можемо поділяти такі погляди. Тут відіграє навіть не стільки історичний підтекст – винуватості комуністичних ідеологів за колишні негаразди. Тут більше спрямованості у майбутнє, пов’язаної з тими принципами та підходами, які б стали початком розвитку, а не повертали нас у минуле.