newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенко подарував храму ікону

213
Ющенко подарував храму ікону

Президент України Віктор Ющенко взяв участь в урочистій церемонії відкриття фестивалю національних культур «Наша Бесарабія» у місті Болград на Одещині.

Звертаючись до присутніх із вітальним словом, Глава Української держави відзначив надзвичайну важливість подібних заходів. «Я надзвичайно високо ціную цю ініціативу – дати сигнал для національних культур багатьох націй, які проживають у регіоні і сказати: кожна нація, що проживає в Україні буде гідно представлена свою історією, мистецтвом, правом голосу», – сказав Президент.

В. Ющенко підкреслив, що Одещина традиційно була землею, на якій жили представники різних національностей. І сьогодні тут проживають зокрема, великі болгарська, грецька, албанська громади. «Сьогодні ми є учасниками свята, яке дає відповідь на те, як зберегти свою національну культуру, як її передати через покоління», – сказав Віктор Ющенко.

Видео дня

Президент переконаний, що збереження своїх історичних та культурних традицій сьогодні є серйозним тестом як для політиків, так і для представників центральної та місцевої влади.

Як повідомляє офіційний сайт президента, після урочистого відкриття фестивалю він переглянув театралізоване дійство та концертну програму.

Фестиваль «Наша Бесарабія» проводиться в Болградському районі Одещини з 2005 року. До участі запрошуються кращі виконавці та аматорські колективи регіону.

У Болграді Глава держави також відвідав Спасо-Преображенський собор Української Православної Церкви (Московський Патріархат). Настоятель Спасо-Преображенського собору – протоієрей Василь Шкімбов розповів Президентові історію цієї архітектурної пам’ятки тридцятих років ХІХ століття.

Храм був побудований у 1830 році і є предметом гордості усіх громадян України болгарського походження. Архітектором собору є М. Мельников, який був співавтором проекту Ісакіївського собору у Санкт-Петербурзі. Спасо-Преображенський собор розписаний учнем відомого художника Віктора Васнєцова – Василем Пєскарьовим.Президент відзначив, що вважає собор одним із найкращих в Україні та подарував храмові старовинну ікону.