УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Глава уряду розповів підлеглим, як у нього було з Ротару

Глава уряду розповів підлеглим, як у нього було з Ротару

У понеділок, щойно повернувшись зі святкування 70-річчя футбольного клубу «Шахтар», де Віктор Янукович мав шалений успіх, глава уряду провів засідання Кабінету Міністрів України.

Видео дня

Глава уряду зрадіє, якщо випросить у росіян долар

Віктор Янукович не готовий сказати, чи буде переглядатися газова угода, підписана в січні 2006 року. «В 2006 році працював уряд Єханурова, і ми погодились, що наш уряд є правонаступником того уряду. І я проти, щоб ми змінювали будь-які питання, які суперечать інтересам України», - заявив Янукович.

Він додав, що стосовно газового питання ще будуть переговори з Росією, в тому числі і в Сочі, і українська сторона буде прагнути хоч трохи зменшити ціну. «Якщо ми її зменшимо хоч на 1 долар, це вже буде велике досягнення».

Віктор Янукович дав доручення Мінпаливенерго та Мінекономіки на кінець тижня підготувати робочу нараду, що стосується цінової політики на нафту та нафтопродукти. «Зараз треба вгальмувати ціни на нафту та нафтопродукти», - заявив Янукович. На питання журналістів, якою він бачить ціну на бензин, Янукович відповів: «Ми би хотіли мати 4,70-4,80 за 1 літр». Однією з причин стрибка цін на бензин Янукович вважає роботу нафтопереробних заводів не на повну потужність. «Ми розуміємо, що ми мали таку політику, коли наші заводи завантажувалися на 20%, працювали в збиток і не платили податків». Прем’єр-міністр додав, що уряд буде робити все необхідне, щоб нафтопереробні заводи були завантажені на 100%.

Янукович всю Украину превратит в Донецкую область

На сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Виктор Янукович поручил министру финансов Николаю Азарову подготовить проведение налоговой реформы. При этом он отметил, что необходимо устранить перекосы, допущенные предыдущим правительством, изымавшим основные капиталы из промышленности в бюджет. “Мы должны разгрузить промышленность и дать ей возможность нормально работать”, — подчеркнул он.

В.Янукович также поручил Минэкономики изучить опыт Донецкой области по развитию региона и отработать эту модель с другими регионами.

Прем'єр божиться, що не віддасть ні сантиметра труби

Під час візиту до Сочі 15-16 серпня прем’єр-міністр Янукович має намір зустрітися з Президентом РФ Путіним, Татарстану Назарбаєвим і Узбекистану Каримовим. Янукович розповів, що він вже встиг порадитися з Президентом Віктором Ющенко щодо завтрашньої поїздки в Сочі. «Я отримав всі необхідні відповіді на питання, що мене цікавили. Після повернення я зустрінусь з Президентом знову», - розповів Янукович. За його словами, головне завдання українського прем’єра на зустрічі в Сочі - це підготовка першого засідання міждержавної комісії Ющенко-Путін. Також під час роботи міжурядової групи Янукович буде піднімати питання постачання газу в Україну.

Янукович також вважає, що стратегічне питання для України - це участь нашої держави у розробці газових родовищ в Росії. Це питання також буде обговорюватися на самміті «ЄврАзЕс».

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович стверджує, що газотранспортна система повинна бути у власності України. «Скільки я буду працювати - ця система буде українською. Я ніколи не буду робити те, що суперечить національним інтересам». Разом з тим, Янукович вважає, що в реконструкції «труби» повинні брати участь «наші партнери з усіх кінців світу».

Люди Ющенка бойкотують Януковича?

«Найвагоміші» помаранчеві міністри не завітали сьогодні на засідання уряду, повідомляє кореспондент «Оглядача» Тетяна Чорновіл. Так, на засідання Кабміну не з’явилися Юрій Луценко, Анатолій Гриценко, Борис Тарасюк, Віктор Балога.

Водночас це не схоже на сплановану акцію, адже міністри, які належать до «нашоукраїнської» квоти Юрій Павленко й Ігор Ліховий присутні на Кабміні.

Також на засіданні не було «соціалістичного» міністра освіти Станіслава Ніколаєнка.

Як пояснив "Обозревателю" Янукович, відсутність "помаранчевих" міністрів - це не спланована акція, а лише співпадіння. Річ у тім, що частина чиновників, зокрема - Роман Зварич, перебувають у відрядженні, а решта міністрів зараз у відпустках.