УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

СПУ і Партія регіонів заманюють Ющенка у пастку

СПУ і Партія регіонів заманюють Ющенка у пастку

Нинішні розмови про коаліцію між НСНУ, „регіонами” і Морозом – лише привід, аби позбавити Президента права розпустити Верховну Раду.

фото Николай Лазаренко/ПСПУВідповідно до Конституції України (стаття 90) Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо: 1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції; 2) протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів України несформовано персональний склад Кабінету Міністрів України;

3) протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

Якщо буде створена коаліція між НСНУ, „регіонами” і Морозом, і призначений, скажімо, прем’єр від НСНУ (наприклад, Єхануров), то в будь-який момент синхронний вихід „регіонів” і СПУ з учасників коаліції розвалить її, без навіть примарної перспективи „добрати” членів з числа БЮТ.

Такі „кидки” і для „регіонів”, і для Мороза – звична практика. Коаліція зможе знову переформатуватися в її екстремально антиукраїнському варіанті. Цікаво, що комуністи вже почали підігрувати входженню „нашоукраїнців” до коаліції. Після візиту до Москви Симоненко заявив, що комуністи готові вийти з коаліції, якщо до неї приєднається вся „Наша Україна”.

Після призначення нового Уряду і його відставки Президент вже не матиме переваги, відповідно до якої через шістдесят днів після відставки Кабінету Міністрів, у разі не сформування нового Кабміну, може розпустити Раду. Йому просто не дадуть цих 60 днів.

Саме цими підступами зумовлене сучасне плазування перед Президентом і Януковича, і Мороза, які днями не вилазять з Банкової. Їм треба лише один підпис Президента – аби цим підписом поховати і Президента, і демократію в Україні.

Після того, як Президент подасть кандидатуру будь-якого (!) прем’єр-міністра у нинішньому складі парламенту, роль і вплив Президента на процеси в країні будуть фактично знищені. Президент і „Наша Україна” стають екстремально залежні від Партії регіонів, СПУ, а значить – від Москви.

Тому така коаліція дуже серйозно послабить позиції Президента.

Саме тому нові вибори стали б оптимальним варіантом. У суспільстві вже є критична маса людей, які все прекрасно розуміють. Треба просто дуже вивіреними словами мотивувати населення ще раз прийти на вибори. Також вкрай важливо правильно подати народові розпуск парламенту. Якщо це зробити грамотно і кваліфіковано, звістка про розпуск Верховної Ради викличе святкування на вулицях більшості міст країни. А також, принагідно, підніме підупалий авторитет Президента.

Очевидно, що Партія регіонів боїться і не хоче наступних виборів. Микола Азаров і Євген Кушнарьов уже погрожують путчем та антиконституційною узурпацією повноважень Президента, якщо Президент Ющенко не подасть до Ради на затвердження кандидатуру Януковича.

Такий страх Партії регіонів зумовлений тим, що, по-перше, усі останні вибори демонстрували перемогу „помаранчевих”. По-друге, виборці у регіонах, де здобула владу Партія регіонів, так досі й не побачили „покращення вашого життя ще учора”. А крім того, виборці Партії регіонів в більшості є більш аполітичні, ніж виборці демократичних політичних сил, а тому з більшою імовірністю не прийдуть на вибори.

Олександр Палій, для „Обозревателя”