УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Америка не розуміє, навіщо Україні "РосУкрЕнерго"

186
Америка не розуміє, навіщо Україні 'РосУкрЕнерго'

Сполучені Штати виступають за прозорі контракти з постачання газу між Україною та Росією. Про це в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» заявив посол США в Україні Вільям Тейлор. «Саме з цього погляду ми досі не розуміємо ролі посередника, що його було введено 4 січня. Дехто пояснював мені існування посередника тим, що це нібито буфер, створений приватною структурою і закладений для амортизації відносин урядів України і Росії. Але я все одно не зрозумів мети існування цього буферу. Тим більше що власність і структура посередника — досить затемнені, тіньові», - сказав посол.

Видео дня

На його думку, хоча рішення мають ухвалювати Україна та Росія, прозорі контракти дали б кращий результат, а визначення ринкових цін унеможливило б корупцію. Навпаки, занижені ціни тільки зашкодять справі, вважає посол. Він також додав, що поступове зростання цін було б менш шоковим для економіки, ніж одноразове їх підвищення. «Зрозуміло, що наслідки швидкого підвищення цін надзвичайно тяжкі для промисловості і комерційних підприємств, але насамперед воно вдарить по людях із низьким рівнем доходів, що дуже жорстоко. Тому поступове підвищення цін дозволило б краще пристосуватися і економіці, і населенню до нових умов», - підкреслив Вільям Тейлор.

«Мені важко сказати, хто більше гальмує перегляд укладених угод. Має бути створена нова переговорна команда з українського боку. Доки немає нового уряду — немає і команди. Але, на мій погляд, до питання цих угод треба повернутися, краще, швидше, ніж пізніше, бо одна річ — обговорювати умови, обсяги і ціни газових поставок влітку, а інша — взимку» - додав посол США.