УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

«Наша Україна» попросила Генпрокуратуру заборонити російську мову

162
«Наша Україна» попросила Генпрокуратуру заборонити російську мову

Блок “Наша Україна” оприлюднив заяву, в якій закликає не допустити мовного розколу, повідомляє прес-служба блоку.

Видео дня

«Вакханалія, що розпочалася з проголошення Харківською, Луганською облрадами та Севастопольською міськрадою російської мови як регіональної, може призвести до загострення політичної ситуації в країні. Порушення ст. 10 Конституції згаданими місцевими радами здатне перерости у мовний розкол і, судячи з подій, всіляко підігрівається регіональними бізнесово-політичними групами. Рішення щодо мовного питання в Україні передбачають внесення відповідних змін до Конституції, а тому не можуть ініціюватися органами місцевого самоврядування. “Наша Україна” виступає за всебічний розвиток мов в Україні, зокрема й російської, проте заперечує будь-які форми радикалізації і рішуче засуджує сепаратистські тенденції, які розпалюються на мовному ґрунті.

Некомпетентність і необізнаність частини депутатів місцевих рад із Європейською хартією регіональних мов, на яку вони посилаються, призводить до протиправних волюнтаристських рішень і спотворює саму суть документа. В Європі Хартію було прийнято з метою захисту мов, яким загрожує загибель від поглинання сильнішими. Також Європейська хартія передбачає розв’язання мовних проблем, перш за все, в освітньому процесі. Про сепаратизм, автономізацію – на мовному ґрунті – в ній нема жодного слова.

“Наша Україна” заявляє: такі дії є протиправними і передбачають не відстоювання інтересів виборців, а досягнення окремими регіональними політиками власних корпоративних цілей. Ми звертаємося до Генеральної Прокуратури України з вимогою: вжити всіх заходів щодо порушення місцевими радами депутатів Основного Закону України при прийнятті рішень щодо надання російській мові неконституційного статусу».