Партії–невдахи будуть скаржитися на Давидовича в ООН?

Партії–невдахи будуть скаржитися на Давидовича в ООН?

3 квітня лідери політичних сил, які не подолали 3% бар’єр на парламентських виборах, провели прес-конференцію. Поспілкуватися з журналістами прийшли Людмила Супрун (НДП), Інна Богословська («Віче»), Олег Зарубінський (Блок Литвина), Євген Золотарьов (ПОРА), а також Юрій Кармазін.

Видео дня

Представники цих політичних сил стверджують, що після того, як вони провели свої власні перерахунки на певних дільницях, вони роблять висновок, що голоси переписувалися на користь Партії регіонів на Блоку Юлії Тимошенко, причому переписувалися не лише від політичних конкурентів, але й колег по майбутній помаранчевій коаліції.

Серед помічених фальсифікацій вони назвали докидання бюлетенів з іншими номерами виборчих дільниць, переписування голосів від одних партій до інших, заповнення невикористаних бюлетенів, підкуп членів виборчих комісій.

Інна Богословська звинуватила Партію регіонів та БЮТ у спробі державного перевороту, але обіцяє не дозволити їм цього зробити. Олег Зарубінський повідомив про те, що усі документи, що свідчать про факт фальсифікації, які є у його партії та інших партій, будуть надані міжнародним організаціям та послам країн ЄС в Україні. В разі відмови від перерахунку голосів представник Блоку Литвина пообіцяв створити Україні поганий імідж у світі. Правда, до кінця прес-конференції відмовився від цих слів та вибачився.

Юрій Кармазін фактично звинуватив голову Центрвиборчкому Давидовича у незнанні виборчого законодавства, оскільки голова ЦВК на УТ-1 сказав про те, що протоколи з результатами голосування вже неможливо буде знайти. Хоча, як зазначив Кармазін, згідно частини 5 статті 118 виборча документація зберігається у місцевих архівах протягом 4 років після виборів.

Представник ПОРИ вважає, що члени виборчих комісій пішли на фальсифікації, тому що були впевнені в тому, що їм нічого не загрожує, пам’ятаючи досвід фальсифікацій на попередніх президентських виборах. Також на думку Золотарьова, вибори сфальсифіковані не лише до ВР, а й до місцевих рад. Причому набагато у більших масштабах.

Людмила Супрун запевнила журналістів у тому, що сама б не повірила у такі фальсифікації, якби не побачила їх на власні очі. За її словами, загалом сфальсифіковано близько 20% голосів, що складає близько 5 мільйонів виборців. Також у неї є інформація від членів комісій, яких намагалися підкупити за 10 тисяч доларів. Крім того, Супрун звинувачує Давидовича у тому, що він говорить про речі, які не належать до його компетенції. Адже Давидович не має справи із прямим підрахунком голосів, а стверджує про його чесність. Також лідер НДП вважає, що фальсифікації стали можливими завдяки тому, що у ЦВК залишився Давидович, який неодноразово, на думку Супрун, брав участь у фальсифікаціях минулої влади.

За словами учасників прес-конференції, для них не так важливо потрапити до парламенту, як встановити істину і відновити повагу до голосу виборця.