УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держмитслужба оголосила війну людині Порошенка

Держмитслужба оголосила війну людині Порошенка

24 лютого кілька депутатів Верховної Ради зареєстрували низку запитів до правоохоронних органів щодо причетності керівництва Держмитслужби до контрабанди м’яса.

Реакція митників на змусила себе чекати. Коментуючи ці запити, Директор департаменту боротьби з контрабандою ДМСУ Леонід Небрат зазначив, що це – реакція на діяльність нового керівництва митниці, яке провело перевірку діяльності своїх попередників.

За словами Небрата, намагання покласти на керівництво Держмитслужби відповідальність за контрабанду даного виду товару є ні чим іншим, як помстою тих, чиї кишені постраждали від ліквідації тіньових схем незаконного переміщення м’ясопродукції.

За словами митників, колишнє керівництво Держмитслужби має тісні зв’язки з депутатським корпусом (нагадаємо, раніше цю структуру очолював Володимир Скомаровський – народний депутат від Вінничини, представник депутатської групи Петра Порошенка «Солідарність», а також людина, яку дійсно пов’язували з Петром Олексійовичем – «Обоз»). Саме така близькість, мовляв, і пояснює масований удар депутатськими запитами по митниці.

Підставою ж до появи запитів, на переконання представників ДМС, стали результати ревізії фінансово-господарської діяльності Державної митної служби України, яку провело ГоловКРУ. Перевірка встановила, що колишнім керівництвом Держмитслужби були перераховані кошти у сумі 3 мільйони 137 тисяч гривень на рахунок профспілкової організації за надання медичних послуг працівникам митних органів медичним реабілітаційним центром „Перлина”. При цьому виявлено, що зазначені послуги не надавалась, а кошти від профспілки до „виконавця робіт” не дійшли. Запит керівництва Держмитслужби до профспілки про долю зазначених коштів залишився без відповіді та належного реагування. Після цього керівництво ДМСУ вимушене було звернутись до Генеральної прокуратури України з проханням вжиття відповідних заходів прокурорського реагування, стверджують митники.

Одразу після звернення в прокуратуру в Раді з’явилися запити і звинувачення, які керівники ДМС спростовують. Вони також оприлюднили документ про результати перевірки діяльності митної служби.

«У результаті проведеної Головним контрольно-ревізійним управлінням України в серпні 2005 року ревізії фінансово-господарської діяльності Держав¬ної митної служби України (витяги з акту перевірки від 28.08.05 № 08-22/86 до¬даються) виявлено порушення законодавства в частині цільового використання коштів спеціального фонду в сумі 3 137 627 грн., направлених Раді профспілки митних органів України для надання послуг медичним реабілітаційним центром „Жемчужина" працівникам митних органів. Всього на зазначені заходи Раді профспілки митних органів Держмитслужбою було перераховано 3,5 млн. грн.

Листом від 13.09.05 № 08-14/855 Головним контрольно-ревізійним управлінням України Держмитслужбі було запропоновано забезпечити прове¬дення внутрішньої перевірки цільового використання коштів щодо надання по¬слуг з медичних оглядів працівників митної служби України медичним реабілі¬таційним центром „Жемчужина", які оплачено за актами, що містять супереч¬ливі дані.

За результатами таких перевірок, проведених комісією Держмитслужби в жовтні 2005 року (медичного реабілітаційного центру „Жемчужина", Ради профспілки митних органів України за згодою її Голови), встановлено, що Ра- дою профспілки працівників митних органів України кошти в сумі 3 137 627 грн. на розрахунковий рахунок медичного реабілітаційного центру „Жемчужина" не перераховувалися, тобто були використані не за цільовим призначенням (копії актів від 23.10.05 та від 31.10.05 додаються).

Беручи до уваги, що відповідно до статті 12 Закону України „Про профе¬сійні спілки, їх права та гарантії діяльності'5 забороняється втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, робото¬давців, їх об'єднань у статутну діяльність профспілок, їх організацій та об'єднань, а згідно зі статтею 34 цього Закону фінансовий контроль за надхо¬дженням і витрачанням коштів здійснюють контрольно-ревізійні органи, обрані відповідно до статутів (положень) профспілок, їх об'єднань, Держмитслужба листом від 18.11.05 № 11/1-24/14655 (копія додається) звернулася до Голови Ради профспілки працівників митних органів України Євтушенко Т.А. з про¬ханням провести перевірку цільового використання коштів, перерахованих Раді профспілки згідно з угодами від 05.10.04 № 166 та від 12.10.04 № 166/11/36, і про її результати проінформувати Держмитслужбу.

Інформація та відповідні документи щодо спростування або підтвер¬дження висновків комісій Головного контрольно-ревізійного управління Украї¬ни й Держмитслужби з цього питання від Ради профспілки не надійшла.

Зазначене може свідчити про умисне ухилення Ради профспілки праців¬ників митних органів України від надання достовірного звіту щодо цільового використання зазначених коштів.

Ураховуючи викладене, просимо відповідно до Закону України „Про прокуратуру" розглянути зазначені матеріали проведених перевірок з метою вжиття відповідних заходів прокурорського реагування.

Про результати розгляду просимо проінформувати Держмитслужбу».