УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У оранжевих різна мета і відрізняються підходи до газів

У оранжевих різна мета і відрізняються підходи до газів

Співставлення двох варіантів коаліційних угод, підписаних 21 лютого Юлією Тимошенко та Романом Безсмертним, свідчить, що ці документи багато в чому співпадають. Однак, у цих варіантах є принципові відмінності.

По-перше, тимошенко підписала той варіант угоди, у якій відсутній розділ «Мета Коаліції демократичних сил».

Цей розділ містить такі пункти:

«- формування на основі політичної Коаліції демократичних сил коаліції депутатських фракцій з метою створення парламентської більшості;

- формування складу Кабінету міністрів України та центральних органів виконавчої влади спільно з Президентом України;

- узгодження всіх призначень та звільнень з посад, що відносять до компетенції Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, місцевих адміністрацій;

- спільне визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики;

- підготовка, схвалення та реалізація узгодженої Програми діяльності Кабінету міністрів України;

- координація діяльності блоків (партій) учасників коаліції в обласних, районних, міських радах;

- узгодження пропозицій основних параметрів Державного бюджету України;

- забезпечення єдності, співпраці та координації дій між Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом міністрів України».

Крім того, «нушоукраїнська» угода містить більше принципів та засад діяльності коаліції. Це, зокрема, такі пункти, як «законодавче забезпечення норм Конституції шляхом прийняття супровідних законів, зокрема, “Про Кабінет Міністрів України”, “Про Президента України”, “Про центральні органи виконавчої влади”, “Про нормативно-правові акти”; схвалення Регламенту Верховної Ради України.

2.2 Здійснення комплексної реформи адміністративно-територіального устрою, яка, серед іншого, забезпечить перерозподіл владних повноважень на місцях на користь виконавчих органів місцевого самоврядування.

2.3 Реальне забезпечення норм, що передбачені розділом І „Загальні засади” та розділом ІІ „Права, свободи та обов’язки людини і громадянина” Конституції України.

2.4 Відміна прокурорського загального нагляду та забезпечення реформи правоохоронних органів.

2.5 Визначення та забезпечення соціальних стандартів для гідного життя людини та реалізація соціально орієнтованої внутрішньої політики.»

Натомість у варіанті угоди, підписаної «Нашою Україною», відсутні два пункти про денонсацію газових угод:

«2.9 Учасники Коаліції гарантують денонсацію угоди про нові умови постачання газу в Україну від 4 січня 2006 року та всі юридичні наслідки, які випливають з цієї угоди. Учасники Коаліції вимагають притягнення до відповідальності чиновників, винних у зраді національних інтересів та завданні збитків державі.

2.10 Учасники Коаліції гарантують денонсацію контракту, укладеного українським державним підприємством „Енергоатом”, про будівництво на території України сховища для ядерних відходів».