newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко запропонував провести комплексну політреформу

207
Ющенко запропонував провести комплексну політреформу

Віктор Ющенко переконаний, що після проходження етапу часткових змін до Конституції Україна повинна вийти на проведення реальної, комплексної політичної реформи. У своєму Посланні до українського парламенту Глава держави запропонував план дій проведення «дійсно народної» політичної реформи.

Видео дня

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі Президента України.

Президент пропонує для вироблення проекту нової редакції Конституції України створити Конституційну комісію з представників політичних сил, громадськості, неурядових організацій, органів місцевого самоврядування, науковців та експертів.

Як підкреслив Радник Президента України Микола Полудьонний, будь-який демократичний процес внесення змін до Основного Закону або його створення передбачає безумовну участь достатньо широких верств населення. Роз’яснюючи механізм такої роботи, М. Полудьонний зазначив, що насамперед фахівці мають напрацювати загальні пропозиції змін, після чого до співпраці може долучитися активна частина громадськості. «Часто буває так, що в громадянському суспільстві існують певні ініціативні групи, які опікуються цим питанням, займаються ним фахово, які готові допомагати владі і державі у виробленні пропозицій, що балансують інтереси різних груп населення», – сказав Радник Президента. Таким чином, за його словами, запропонована Президентом Конституційна комісія може складатися з експертів, представників громадянського суспільства та влади, «які мали б узгодити свої позиції щодо змін до Конституції в інтересах суспільства в цілому».

Микола Полудьонний зазначив, що широке обговорення змін до Коституції є «передумовою для їх ухвалення у будь-якій демократичній країні». «Законодавець має почути думку людей задля забезпечення прав яких, власне, і приймається Конституція», – наголосив Радник Президента.

Глава Української держави також підкреслює, що проект нової редакції Конституції, напрацьований Конституційною комісією, має бути винесений на всеукраїнський референдум. Роз’яснюючи цю пропозицію В. Ющенка, Микола Полудьонний підкреслив, що референдум зі схвалення нового тексту Конституції може мати «як законодавчий, так і консультативний характер». В останньому випадку його результати могли би бути враховані парламентом України при прийнятті змін.

За словами Президента, реальна, комплексна політична реформа будуватиметься на кількох пріоритетах. Серед них – забезпечення участі громадян в управлінні державою; запровадження механізмів реальної підзвітності всіх гілок влади та органів державного управління перед суспільством і відповідальності перед громадянами; підвищення дієздатності та ефективності функціонування системи влади через збалансований розподіл повноважень і функцій між її гілками та органами. Крім того, це делегування повноважень органам місцевого самоврядування та запобігання відцентровим тенденціям, передача місцевим громадам функцій виконавчих органів та одночасно достатніх ресурсів для їх реалізації.

Президент України також визначив пріоритетами політреформи подолання корупції в органах влади, спрощення механізмів надання адміністративних послуг населенню, забезпечення політичної нейтральності та суспільної престижності професійної державної служби.

Торкаючись зокрема підвищення дієздатності й ефективності функціонування системи влади, Радник Президента М. Полудьонний підкреслив, що це питання напряму може стосуватися змін до певних «захищених» положень Конституції. «Конституція в новій редакції у разі, якщо пропоновані зміни будуть зачіпати положення її розділів першого, третього або тринадцятого чи питань зміни конституційного ладу в державі відповідно до рішення КСУ від 5 жовтня 2005 року по справі «Про здійснення влади народом», має бути прийнята на всенародному референдумі», – сказав він, додавши, що для цього попередньо слід ухвалити відповідний закон, який регламентує порядок проведення референдуму.

Радник Президента України також наголосив, що «у розвиток Конституції у новій редакції» слід відкоригувати низку законодавчих актів, які «розвинуть конституційні норми та забезпечать ефективну дію нової політичної моделі». «Це закони про Кабінет Міністрів, Президента України, Регламент Верховної Ради України (Закон про Верховну Раду України), про міністерства тощо», – зазначив М.Полудьонний.