УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Яценюк радить Президенту знову ветувати бюджет

Яценюк радить Президенту знову ветувати бюджет

Перший заступник голови Секретаріату президента Арсеній Яценюк радить Президентові накласти вето на нову редакцію державного бюджету, ухвалену в вівторок Верховною Радою. Втім, Яценюк не знає, якою буде думка Ющенка, оскільки «Президент самостійно приймає рішення». Про це він заявив в ефірі каналу «1+1». Сам Президент знаходиться в дорозі з Сеула до Києва і вже в середу вранці ознайомиться з основними положеннями нової редакції бюджету.

Видео дня

На думку Яценюка, в цій редакції не враховані основні зауваження Президента, а саме тих, які стосуються прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії та мінімальної зарплатні. «Це означає, що 12 мільйонів пенсіонерів недоотримають 26 гривень пенсії щомісячно, а 3,5 мільйона бюджетників недоотримають кошти, які б дозволили захистити їхні доходи від інфляції», - поскаржився він.

Яценюк вважає, що парламент політизував бюджетний процес, і не погоджується з принципом «або підписуйте те, що є, або не отримуйте взагалі нічого». Він також зауважив, що для того, щоб врахувати соціальні пропозиції Президента, Камбіну треба знайти не 10 мільярдів гривень., як твердять урядовці, а лише 837 мільйонів гривень, і Секретаріат президента доводив ці розрахунки до урядової коаліції.

Яценюк заявив, що закон не обмежує кількість президентських вето на бюджет, однак зазначив, що Ющенко готовий до конструктивної співпраці з урядом.

Тим часом, лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко радить Президентові не ветувати прийняту редакцію держбюджету, але й не підписувати закон. Таким чином, вона радить йому перекласти відповідальність за виконання бюджету на спікера парламенту Олександра Мороза та інших членів антикризової коаліції.