П’яний підліток влаштував бійню в Донецьку

П’яний підліток влаштував бійню в Донецьку

Вранці у Донецьку впродовж півгодини трьом різним людям були нанесені тяжкі ножові поранення. Двоє з них від отриманих ран померли. Спочатку донецькі правоохоронці подумали, що в районі орудує психічно неадекватна людина із ознаками маніяка. А коли затримали винуватця різанини, побачили, що ним виявився підліток, на рахунку якого ще десятки злочинів.

Видео дня

Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України в Донецькій області.

«Встановлено, що ввечері 17-річний Віталій і його 18-річний приятель Сергій скоїли грабіж — напали на двох студенток, забравши в них гроші й мобільний телефон. Потім друзі сіли в таксі й приїхали в Кіровський район міста, де почали святкувати у кафе вдалу вилазку. Пили довго й чимало. Старший зловмисник, зрозумівши, що йому досить, пішов геть, а молодший продовжив гуляти. З кафе він пішов близько п’ятої ранку, прихопивши із закладу кухонний ніж», — розповів старший слідчий Кіровського РВ Донецького міськуправління міліції Денис Романченко.

Далі Віталій пішов до квіткових кіосків у мікрорайоні «Текстильник», де не знайшовши спільної мови з 28-річною продавщицею квітів, наніс їй удар ножем, пошкодивши печінку. Колеги дівчини викликали швидку й, незважаючи на важке поранення, її вдалося врятувати.

Наступний, кому не повезло зустріти буйного підлітка, був 58-річний чоловік. До нього Віталій звернувся із цілком прозаїчним проханням закурити. А одержавши відмову, знову пустив у хід зброю: жертва одержала ножові удари в живіт і груди. Цього здалося мало, й зловмисник, стоячи на одному коліні, продовжував наносити удари зверху. Потерпілий помер на місці.

Відійшовши з чергового місця події, Віталій помітив на зупинці транспорту 67-річного жителя району, що їхав на роботу. І знову за відмову у сигареті нещасний одержав два ножових удари в груди, і пізніше помер у лікарні, не приходячи до свідомості.

Коли через декілька днів Віталія і його старшого товариша затримали, то хлопець, анітрохи не бентежачись, зізнався у вчиненні ще декількох десятків грабежів і розбоїв. У їх числі — напад наприкінці жовтня цього року на донеччанина, під час якого потерпілий вчинив опір, за що одержав ножові удари в обличчя й груди. Чоловік чудом вижив.

За словами підлітка, на совісті його та 18-річного друга Сергія ще один моторошний злочин: убивство десятикласниці в м. Ізюм (Харківська область).

Там приятелі були проїздом у квітні. Напившись, вирішили піти на гоп-стоп. На мосту їм попалася дівчина. Її пограбували, потім напоїли горілкою, а ближче до ранку перерізали горло. Перевіряючи цю інформацію, слідчий направив запит й отримав підтвердження цим показанням. Причому, збігаються всі деталі розповіді.

Сам Віталій зовсім не схожий на вбивцю: худорлявий, невисокого зросту. Закінчив усього п’ять класів середньої школи, потім постійно тікав з дому. Останніми роками перебивався випадковими заробітками, жив то в друга, то в родички. Зізнається, що любить випити, причому, за його словами, «якщо починає, то п’є конкретно».