Чи визнають комуністи геноцид? Ситуація у ВР

Чи визнають комуністи геноцид? Ситуація у ВР

Наступного пленарного тижня (28 листопада – 1 грудня) Верховна Рада України розгляне внесений Президентом України законопроект «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні».

Видео дня

Ситуацію стосовно голодомору у ВР прокоментував Станіслав Кульчицький під час вчорашньої веб-конференції на Обозі: "В Верховной Раде есть большинство, в которое входят коммунисты. Коммунисты не могут признать Голодомор геноцидом, они даже не могут признать наличие Голодомора как такового. Это не согласуется с их мировоззрением, и поэтому они могут отрицать самые очевидные факты, которые случились в советской Украине. И коммунисты имеют большое преимущество в том смысле, что без них большинство перестает быть большинством. Именно поэтому Партия регионов очень осторожно и бережно обращается с коммунистами. Поэтому возникает очень сложная ситуация в ВР".

Втім, за словами історика, Верховна Рада може піти на поступки комуністам: 

"Я не знаю, как они выйдут из этой ситуации. Возможно, они примут Постановление, в котором нет слова «геноцид», подобно тому, как это было при рассмотрении вопроса об украинском Голодоморе в ООН в 2003 году".

Як передає кореспондент УНІАН, Олександр МОРОЗ вважає, що «парламент об’єктивно розгляне це питання».

«Моя особиста позиція, що треба визнати це лихо як геноцид не української нації, а українського народу, тому що це стосувалось усіх народів України», - наголосив О.МОРОЗ.

Він зазначив, що «юридично усі неточності в проекті закону будуть виправлені і цей документ можна буде прийняти».

На запитання журналістів, який все ж ухвалить парламент закон - президентський чи запропонований представниками фракції Партії регіонів, О.МОРОЗ відповів, що «на 99%» законопроект фракції Партії регіонів повторює президентський документ. «Тому говорити там про відмінності і складно, і просто, оскільки є запис (ідеться про законопроект фракції Партії регіонів - УНІАН), який стосується того, що замість слова «геноцид» вони використовують слова про сталінські злочини проти народу».