Ющенко на відкритті виставки про Голодомор

Ющенко на відкритті виставки про Голодомор

Під час відкриття виставки голова СБУ Ігор Дріжчаний сказав, що відтепер в архіві СБУ не лишилося жодного документа про голодомор із грифом “таємно”.

Видео дня

Президент України Віктор Ющенко ще раз заявляє про необхідність визнати Голодомор 1930-х років в Україні геноцидом українського народу. Про це він сказав у ході церемонії відкриття виставки архівних документів про голодомор у 1932-1933 роках в Україні "Розсекречена пам'ять".

"Десятки парламентаріїв світу висловили позицію щодо нашої історії. Я хочу закликати всіх українських політиків визначитися щодо цього питання, бути мужніми, встати з колін і назвати цю сторінку історії", - сказав В.Ющенко. Він наголосив, що "це є геноцидом, тому що знищення десяти мільйонів - це масове знищення народу".

25 листопада в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій. За матеріалами Українського інституту національної пам'яті, треба розрізняти голодомор в Україні й акт геноциду українського народу. Голодомор тривав кілька років, починаючи з 1930 і до 1933 років. Його спричинили дуже високі податки, запроваджені ЦК ВКП(б) і Раднарком СРСР на українські села, як і на інші сільські райони колишнього Радянського Союзу - Кубань, Поволжя і Казахстан. За даними перепису населення, за 12 років населення України зменшилося на 8 млн. людей, і це є результатом голодомору.

Акт геноциду - цілеспрямовані дії влади протягом жовтня, листопаду, грудня 1932 року і січня-березня 1933 року. Він відрізнявся постановами і діями влади, спрямованими на вимирання людей. Відповідно до постанови ЦК ВКП(б) і Раднаркому, на зовнішніх кордонах і на залізницях запровадили режим недопущення виїзду жителів українських сіл в інші області СРСР для закупівлі хліба. Загальна кількість жертв голодомору, яку називають різні дослідники України, Росії, США, Швеції та інших країн, - 7-10 млн. людей.

Як повідомив професор Кульчицький на веб-конференції "Оглядача", "терор голодом був методом створення соціально-економічного ладу. Для України були обрані найбільш жахливі методи, оскільки тут опір діям влади був найсильніший. Переслідуючи свою мету, влада не зупинялася перед холоднокровним винищенням мільйонів людей, щоб всіх інших економічно поневолити."

Як повідомляє ВВС На виставці «Гірка пам’ять України» представлені документи, які, за словами Ігоря Дріжчаного, зберігались у КГБ Радянського Союзу під грифом «Цілком таємно» і були приховані від суспільства у спеціальних сховищах.

Серед іншого є звіти про репресії в Україні, а також свідчення очевидців, і витяги з листів селян, червоноармійців, які, за словами голови СБУ, красномовно вказують на цілеспрямованість злочинних дій тодішніх можновладців - на повномасштабне створення таких життєвих умов, які викликали масову загибель людей на українській землі.