УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Москва таки не вірить в геноцид 30-х

Москва таки не вірить в геноцид 30-х

Офіційна Москва вчергове заявила, що не підтримає визнання Голодомору 30-х років геноцидом українського народу.

Видео дня

Ця заява пролунала незадовго до того, як Верховна Рада має голосувати щодо визнання Голодомору актом геноциду.

Президент Ющенко та українські активісти наполягають на тому, аби закон був ухвалений до 25 листопада – день, коли в Україні вшановують жертв голодоморів та політичних репресій.

Російське міністерство закордонних справ оприлюднило документ, в якому визнано загибель мільйонів людей у 30-х роках від масового голоду, значною мірою, як там сказано, спричиненого політикою тодішнього керівництва Радянського Союзу.

Але далі російська сторона наполягає, що та політика не була спрямована окремо проти українців і тому Росія не визнає це геноцидом за етнічною ознакою.

Позиція Комуністичної партії України повністю збігається з позицією офіційної Москви. Лідер КПУ також неодноразово намагався доводити, що голод був, але його не організовувала Комуністична партія.

Партнер комуністів в урядовій коаліції - Партія Регіонів своєї позиції з цього питання досі не висловила. Ще не відома позиція прем’єр-міністра Януковича.

Як писав Обоз, проект, внесений Президентом до розгляду ВР включає в себе адміністративне і кримінальне покарання за невизнання факту голодомору.

Також, нагадаємо, Черномирдін спростовує факт голодомору:

«Но я скажу вам так, что всего во всем СССР погибло 7-8 млн. людей от голода, хотя сейчас в Украине заявляют, что в УССР таких было семь, восемь, а то и 10 миллионов», — выразил недоумение Черномырдин.

Факти Голодомору.

Ті, хто називає Голодомор геноцидом українців, своїм головним аргументом називають те, що від політики, запроваджуваної тоді за наказом з Москви, найбільше людей померло саме в Україні і називають цифру від 7 до 10 млн.

Офіційна позиція Москви – від голоду тих років постраждали не лише українці, а й мешканці Росії, Казахстану та представники інших народів Радянського Союзу.

Українська сторона вказує, що навіть на території Росії від голоду, що виник в результаті конфіскацій харчів, найбільше потерпали саме етнічні українські поселення зокрема на Кубані.

Історики вказують, що в Україні метою сталінської політики було винищення селянства як джерела українського націоналізму.

За матеріалами BBC