УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Don Juan de Франчук

Don Juan de Франчук

«Оглядач» продовжує знайомити своїх читачів з красивим життям вітчизняної «еліти». Ми неодноразово розповідали про дачі президентівта прем’єрів, робочі кабінети лідерів опозиції, маєтки некоронованих королів тощо. У розповідях про тяжкий побут «сильних світу цього» ми торкалися теми яхт – обов’язкового атрибуту справжнього багатія. Цим матеріалом ми продовжуємо свою розповідь і в центрі нашої уваги – екс-керівник «Чорноморнафтогазу» Ігор Франчук.

Видео дня

Яхта Don Juan

Не пройшло і року після того, як Ігор Франчук посів посаду керівника “Чорноморнафтогазу”, а йому вже захотілося придбати яхту. І не просту, а спортивну. У 2002 році у Балаклаві неподалік Севастополя пришвартувалася майже нова яхта “Princess 52”. Назвав свою яхту Франчук згідно свого стилю життя – Don Juan. Протягом 4 років основним місцем її базування була саме Балаклава.

Чому Ігор Франчук обрав яхту цієї марки - цілком зрозуміло. Британська торгівельна марка Princess відома у світі ексклюзивних моторних яхт. Фірма працює на ринку з 1965 року. Головні її клієнти - відомі і багаті у світі люди. Схожа спортивна яхта як у Франчука є навіть у Романа Абрамовича. Щоправда, найбагатший росіянин Абрамович використовує свою Princess виключно для доставки свого дорого тіла на більшу яхту Le Grand Blue (довжина – 108 метрів), яка була зроблена на його спеціальне замовлення.

Сума, яку Франчук-молодший потратив на яхту, склала 950 тис. євро (1,14 млн. доларів або 6 млн. грн.). Рік випуску яхти – 2000. Сьогодні ціна на його б/у яхту становить 600-700 тис. євро. Вочевидь у 2002 році вона була значно дорожчою. Купівля яхти здійснювалася через підставних осіб в одній із європейських країн. За інформацією джерел раніше яхта належала шейху однієї арабської країни.

Але, звичайно, це ми можемо сказати, що яхта належить Франчуку, а де-юре довіреність на неї була виписана на такого собі Олександра Федорова. І справді, для чого голові “Чорноморнафтогазу” світитися у списках власників яхти? Він же чесний і непідкупний держслужбовець, який на час придбання яхти вже був обраний народним депутатом України. А Саша Федоров не є зовсім чужим для Франчука. Він є сином другої дружини батька Ігоря Анатолія Франчука.

Не менш зашифрованим є місце приписки яхти – Сполучені Штати Америки, штат Делавер. Насправді, як було вже сказано, яхта стоїть у Балаклаві. Слід зауважити, що стоянка яхт в Криму у Балаклавськой бухті вважається однією з найкращих на теренах еск-СРСР. Балаклавській яхт-клуб названий “Золотим Символом”. Існує він з 1996 року, і за цей час зумів здобути популярність світову - список заходів яхтової гавані вже включає прийом відомого німецького яхтсмена Ролло Гебхарда, сюди заходили міжнародні яхтові ралі Кайра-98, Кайра-99, Кайра-2001, в 2002 році клуб приймав у себе 18 яхт із США, Німеччини, Великобританії, Голландії, Іспанії, які організували яхтовий круїз “Чорноморська флотилія-2002”. Щорічно яхт-клуб “Золотий Символ” стає одним з пунктів заходу українських регат - парусна регата “Кубок Криму”, регата “Кубок Президента”.

Яхта Princess Ігоря Франчука має три каюти, оснащений камбуз і стильний салон з великим L-подібним диваном, обідньою зоною з розсувним столом і вбудованими в бар телевізором з ЖК-екраном і DVD-програвачем. На палубі розташований обшитий тиком кокпіт з двома просторими зонами для сидіння, баром з електричним барбекю і холодильником; кормова частина палуби оснащена двома лежаками для загоряння і гаражем для роз’їзного катера або гідроцикла.

На посту управління встановлено два спортивні сидіння, комплект вимірювальних приладів для контролю над двигуном і вбудовану навігаційну систему з автопілотом, сполучену з GPS і картплоттером. Тент, що складається, дозволяє створити повністю відкритий простір.

Основні параметри яхти:

Довжина – 16,36 м Ширина – 4,47 м Посадка – 1,09 м Число спальних місць – 8 Максимальна швидкість 34-38 вузлів Водотоннажність з повним запасом палива і води (з двома Volvo D12-715 л.с.) – 20,56 тонн Запас палива – 2210 літрів Запас води – 436 літрів

Нині яхта і далі продовжує служити Ігорю Анатолійовичу. На ній катається в основному він, його теперішня дружина Людмила, деякі впливові друзі з Криму. Проте, не лише дорогі яхти є захопленням Франчука.

Гелікоптер “Casanova”

Не менш приємною справою для екс-зятя Кучми є польоти на гелікоптерах. І знову мрії здійснилися після його приходу в “Чорнорморнафтогаз”. У липні 2003 року згідно контракту “UKR 02” “Чорноморнафтогаз” купив у компанії Rotorflug GmbH гелікоптер марки “Agusta A 109 C”, серійний № 7617, 1990 р. випуску.

Вартість гелікоптера склала 1,548 млн. євро (один мільйон п’ятсот сорок вісім тисяч). Контракт затверджений протоколом від 23 травня №13 “Чорноморнафтогазу”. До слова, при проведенні закупівлі був порушений наказ, який визначає порядок придбання продукції, вартість якої за одиницю перевищує 5 млн. грн. При перерахунку на євро вартість “Agusta A 109 C” склала 1,753 доларів США. Більше того, у 2003 році “Чорноморнафтогаз” не планував закупівлі гелікоптера. Проте, примха Ігоря Франчука виявилася сильнішою, ніж виробничі потреби нафтогазової компанії. Адже, наприклад, російський гелікоптер МІ-8 вміщує 20 осіб, що дозволяє здійснювати перевезення нафтовиків, які працюють вахтовим методом. Гелікоптер, що вміщує 7 осіб плюс пілот, не може бути пристосований для серйозної роботи.

Основні параметри гелікоптера “Agusta A 109 C”:

Макс. швидкість – 310 км/год Макс. висота підйому – 4968 м Кількість місць – 8 Вага – 1145 кг Макс. вантажопідйомність – 2450 кг Довжина – 10,71 м Висота – 3,3 м Можливість озброєння – 2 торпеди з автоматичним наведенням, 12 реактивних снарядів, 2 міні-гармати для запуску ракет

База гелікоптера знаходилася у Києві, недалечко від аеропорту Жуляни. На вимогу Франчука він прилітав до Криму. Для чого використовувався гелікоптер? Відповідь банальна і знайома: для польотів на полювання і відпочинок. Декілька разів Ігор Франчук літав у Херсонську область до свого друга генерального директора “Чумака” Карла Стурена, з яким влаштовував спільне полювання на дичину. Дичина була різною. За це гелікоптер Франчука поза очі усі називали Casanova.

Проте, не довго тішився іще однією цяцькою Франчук-молодший. Цього року гелікоптер розібрали і поставили на ремонт. І це – лише після 2,5 років служби! Вже краще мовчати про відверто дорогу ціну Agusta A 109 C. Адже сьогодні за ціною менше 1 млн. доларів можна купити новий невеликий гелікоптер, ресурсів якого вистачало би для технічних потреб “Чорноморнафтогазу”. Але аж ніяк не для задоволення дитячих примх Ігоря Франчука.