Європарламент тепер засідає у Києві

Європарламент тепер засідає у Києві

Сьогодні в Києві відбувається перше засідання Європейського молодіжного парламенту.

Видео дня

Про це повідомляє кореспондент «Обозревателя».

На сесії присутні представники від України та держав-членів Євросоюзу.

Після проведення сесії її делегати ухвалять резолюцію, яка буде направлена до Європарламенту з ініціативами молоді щодо вирішення тих чи інших питань.

На нинішній сесії ЄНП розглядатиме питання проблеми пов’язаних із будівництвом російсько-німецького газопроводу по дну Балтійського моря, прав людини, прав шукачів притулку та нелегальних мігрантів, боротьби з ВІЛ/СНІД.

Сесія ЄМП працюватиме до 22 жовтня.

Перед делегатами сесії сьогодні виступили міністри закордонних справ Борис Тарасюк і у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко та голова підкомітету Верховної Ради з питань інформаційного забезпечення євро- та євроатлантичної інтеграції Руслана Лижичко.

Під час спілкування з пресою Тарасюк відзначив, що проведення цієї сесій в Україні є логічним, оскільки події Помаранчевої революції спричинили не лише інтерес до України та українського суспільства, але й зацікавленість до її демократичного розвитку.

Тарасюк впевнений, що делегати ЄМП розуміють прагнення України до членства у Євросоюзі і підтримують її у цьому.

У свою чергу Руслана Лижичко зазначила, що в Україні є дуже актуальною проблема інформаційного вакууму та інформаційного маніпулювання. Руслана пообіцяла зайнятися цим питанням перебуваючи у парламенті.

Вона також наголосила, що могла би залишитись співачкою, але не може змиритися з несправедливістю і саме тому пішла до великої політики. Вона впевнена, що українська політика не зломить її як свідому особистість, оскільки вітчизняна політика є надто слабкою.

Європейський молодіжний парламент — це неурядова молодіжна політично нейтральна організація, яка поширює ідею єдиної Європи та проводить щорічні сесії у державах-членах ЄС або у державах-кандидатах на приєднання до Євросоюзу.

Цього року вперше за 18 років існування ЄМП в результаті проведення тендеру було вирішено провести сесію молодіжного парламенту у Києві.