В Україні почастішили випадки крадіжок мобільних телефонів

201
В Україні почастішили випадки крадіжок мобільних телефонів

У порівнянні із минулим роком, кількість поцуплених телефонів зросла майже вдвічі. Правоохоронці переконують - половину викрадених мобільників вони повертають. Щодня в Україні у кожного двадцятого абонента викрадають мобільний телефон. Левова частка з них потрапляє до рук перекупників, які, наприклад, у Києві збираються біля радіоринку. Продавці переконують - краденого не купують і не продають. Однак користуватися таким телефоном, навіть якщо він заблокований, можна. Це справа п"яти хвилин.

Видео дня

Дмитро, продавець мобільних телефонів:

- Берешь комп"ютер, покупаешь дата-кабель, вводишь код методом подбора. Все, без вопросов.

Щотижня на радіоринок навідується міліція з перевірками. Правоохоронці розповідають, що знають, як знайти вкрадений телефон. Але своїх секретів журналістам не розкривають. Утім, для оперативності слід ще внести поправки до деяких законів. Зокрема, примусово відключати крадені мобільні телефони, якщо їхній власник не надасть усі документи.

Андрій Тренчук, Міністерство внутрішніх справ:

- Телефон, який став предметом злочинного посягання... можна так зробити, що з технічної точки зору він перестане працювати як телефонний апарат. Це буде звичайна коробка з набором деталей.

Правоохоронці зазначають - мовляв, самі власники подекуди провокують на крадіжки - ловлять ґав і хизуються дорогими апаратами. За статистикою, найбільше цуплять мобільні на сході України, в Криму та у столиці.