Громадські орагнізації просять Президента підписати зміни до закону про держзакупівлі

252
Громадські орагнізації просять Президента підписати зміни до закону про держзакупівлі

4 січня 2006 р. більше двадцяти громадських організацій, представники громадського руху України, які зацікавлені у формуванні та реалізації державної політики у сфері державних закупівель на засадах забезпечення справедливої конкуренції, ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях державних закупівель звернулись до Президента України з проханням підтримати та підписати прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 15.12.05 №3205-IV. Головними змінами, що пропонуються зазначеним Законом є ті, що стосуються передачі функцій уповноваженого органу у сфері державних закупівель від Міністерства економіки України до Антимонопольного комітету України.

Видео дня

На переконання громадськості, Міністерство економіки України не спроможне виконувати покладені на нього функції уповноваженого органу з питань координації державних закупівель. Підтвердженням цьому є факти, засвідчені у звіті Рахункової палати України «Про результати контрольних заходів, проведених Рахунковою палатою України у 2004 році, щодо дотримання розпорядниками бюджетних коштів вимог Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» та звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин незадовільного стану системи державних закупівель та перевірки фактів можливого зловживання службовим становищем посадових осіб, інших пов’язаних з цим питань.

Нормативно-правове забезпечення, розгляд скарг, здійснення перевірок, ведення контролю, погодження застосування процедур закупівель, інших ніж відкриті торги проводиться Міністерством економіки України на досить низькому, некваліфікованому рівні, що негативно відображається на загальному стані системи державних закупівель.

Викликає обурення, що Міністерство економіки України не тільки не спромоглося забезпечити належний рівень контролю за дотриманням законодавства про державні закупівлі, але й надає негативного прикладу замовникам торгів ігнорувати виконання Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”. Доручати цей важливий елемент державної політики на відкуп декільком чиновникам Мінекономіки є нерозумним для держави та заслуговує на справедливу критику з боку суспільства.

Антимонопольному комітету України пропонується вирішити завдання щодо забезпечення справжньої конкуренції на ринку державних закупівель та недопущення спотворення результатів торгів. З метою прийняття незалежних рішень, та уникнення корупції, функції щодо розгляду скарг пропонується передати Спеціальній контрольній комісії з питань державних закупівель при Рахунковій палаті України, до складу якої входять представники від Рахункової палати, Державної контрольно-ревізійної служби України, Державного казначейства України, народні депутати України, депутати місцевих рад, представники Комітетів Верховної Ради України, громадських організацій, науковців та інших та Комісії по розгляду скарг при Тендерній палаті України. Вважаємо, що у такому разі, рішення по розгляду скарг прийматимуться максимально об’єктивно та колегіально.

Запропоновані Законом зміни і доповнення до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» в повній мірі відповідають вимогам сучасності і безумовно позитивно вплинуть на систему державних закупівель, забезпечать стрімкий її розвиток, заснований на чітких управлінських позиціях та постійному контролі, сприятимуть економії та раціональному використанню державних коштів.

Всеукраїнська молодіжна громадська організація

«Рада молодих підприємців України»

Громадські організації:

„Економічний конгрес”

„Асоціація сприяння боротьбі з корупцією”

„Рада молодих підприємців України”

„Асоціація консультантів з питань тендерних процедур”

„Центр розвитку антимонопольного права та конкуренції”

„Спілка „Анти корупціонер”

„Молодь Криму за прозорість в органах державної влади”

„Інформатизація – шлях у майбутнє”

„Громадськість – за прозору економіку”

„Громада економічного та соціального розвитку у Сумській області”

„Законність в економіці – добробут у суспільстві”

„Допомоги економічному розвитку нації”

„Громадська ініціатива за економічну стабільність в Україні”

„Прозора влада – справедлива економіка”

„Всеукраїнська спілка молодих підприємців і бізнесменів”

„Спілка молодих депутатів України”

„Спілка молодих державних службовців”

„Спілка аграрної молоді”

„Молодь за податкові реформи”

„Національна педагогічна рада України”

„Українська ліга молодих підприємців