Кравчук винайшов ліки від політичної кризи

Кравчук винайшов ліки від політичної кризи

12 січня лідер політичного блоку «Не ТАК!» Леонід Кравчук в приміщенні міського офісу СДПУ(о) провів брифінг на тему: «Політична криза в Україні». В своїй короткій заяві він зазначив, що причини відставки уряду є значно глибші, ніж просто провальні переговори по газовому питанню. «Нова влада створила велику кількість проблем у суспільстві. Відставка уряду – це реакція на ситуацію в країні» - сказав Кравчук.

Видео дня

Перший український президент закликав Ющенка «не піддаватися на провокації екстремістів і не виходити у своїх діях за межі Конституції». Щодо прохання Президента про відкликання Верховною Радою постанови про відставку Кабміну, то Ющенко, на думку Кравчука, має право просити що завгодно. «Але Конституцією відкликання постанов не передбачено. Отже, ВР повинна діяти за Конституцією», - відзначив представник СДПУ(о).

Він також додав, що «перекручуючи Конституцію, відбувається свідоме обдурювання суспільства і політикуму високопосадовими особами». «Введення президентського правління, яке не передбачено Конституцією, може призвести до імпічменту Ющенка» - вважає Кравчуук.

За його словами, сьогодні не можна говорити про антипрезидентську більшість у парламенті. До політичної конфронтації призвела ситуація з тим, що при владі є непрофесійні люди, а не політична неприязнь до Президента. Але якщо Ющенко не буде висловлювати антиконституційних заяв, то він обов’язково знайде порозуміння з парламентом.

«Я запропонував би склад технічного уряду. Ніхто з тих, хто йде на вибори, не претендуватиме на крісло прем’єр-міністра. Потрібно взяти менеджерів і прагматиків, які б успішно керували державою до травня. За умови, що Президент відгукнеться на таку пропозицію, то вже наступного дня я готовий подати йому список кандидатів до Кабміну. Це будуть люди, що не належать до жодної з політичних сил. Це мій особистий погляд на ситуацію з відставкою Кабміну», заявив Кравчук.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому він як перший президент не заклав фундамент енергетичної незалежності країни, Леонід Макарович глибоко замислився, а потім сказав: «Не тільки я не заклав, але й після мене не заклали, і зараз не можуть. Україна виявилася надто залежною від забезпечення нафтою і газом. […] Питання газової безпеки ще й сьогодні залишається невирішеним для України».